Понуда на Dreambox DM 500-S и Dreambox DM 800 HD PVR

Дискусија во форумот 'Мегамобил' започната од megamobil, 9 мар 2010.

 1. megamobil

  megamobil importer

  Член од:
  10 јул 2008
  Мислења:
  772
  Допаѓања:
  158
  Поени од трофеи:
  43
  Dreambox DM 500-S ... цена 80 евра + sharing 50 евра.

  [​IMG]

  Dreambox DM 800 HD PVR ... цена 240 евра + sharing за HD канали 100 евра.

  [​IMG]
   
 2. nikola

  nikola Активен Член

  Член од:
  30 јул 2008
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  26
  Поени од трофеи:
  28
  ova 50 evra godisen sharing e za 500kata? na kolku dobar server? da ne ima seckanje, kocenje takvi raboti
   
 3. megamobil

  megamobil importer

  Член од:
  10 јул 2008
  Мислења:
  772
  Допаѓања:
  158
  Поени од трофеи:
  43
  Да за 500-ката е шерингот, нема сецкање, кочење ...
   
 4. dime_s77

  dime_s77 Член

  Член од:
  31 мај 2009
  Мислења:
  158
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  18
  postoi li moznost za zamena. t.e da dadam strong resiver komplet so kutija(ispraven bez maana)i da doplatam.
   
 5. nikola

  nikola Активен Член

  Член од:
  30 јул 2008
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  26
  Поени од трофеи:
  28
  bravo odlicna cena i na resiverot i na seringot neznam kako porano ne sum ja videl :) montaza nesto nudite li ili?
   
 6. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Не ми е место да се мешам, ама да бидеме реални, колку планираш да добиеш за Стронг ресиверот? 300 денари ќе ти сменат нешто? Јас мислам не:D. Повеќе од 500 денари нема шанса да се продаде Стронгот, зашто едноставно не вреди, така да во замена ич не би добил. Подобро да си го чуваш.
   
 7. megamobil

  megamobil importer

  Член од:
  10 јул 2008
  Мислења:
  772
  Допаѓања:
  158
  Поени од трофеи:
  43
  Не постои можност за замена
   
 8. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  КОи сателити се гледаат..
  Дали АМОС 2 се гледа ?
  И дали се серверите CCCAM ?
   
 9. dime_s77

  dime_s77 Член

  Член од:
  31 мај 2009
  Мислења:
  158
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  18
  Odamna ne sum videl kako odat cenite.Porano se rasprasuvav poveke,no sega veke i nemam tolku vreme.Imam otideno samo vo solar sat,pred 1 nedela i se rasprasuvav tamu za zamena,bidejki tamu go imam kupeno strongot.Mi prifatija zamena samo trebase da go odnesam da se vidi.Inaku cenata na strongot koj go imaat uste cini 70 evra.Taka da ne gledam kade bi mozel da se najde za 300 ili 500 ddenari.
   
 10. trte-mrte

  trte-mrte Супер Модератор

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  3.319
  Допаѓања:
  533
  Поени од трофеи:
  143
  Без многу оф топик и бош муабети, не му ја полнете темата џабе. Не прифаќаат замени, цената за кеш е таа. Доколку ви требаат информации ЗА уредот повелете и прашајте, сигурен сум дека ке ви одговорат.

  Поздрав
   

Сподели преку: