Помош и совети!

Дискусија во форумот 'Хардвер' започната од Jane, 6 фев 2008.

 1. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.751
  Допаѓања:
  2.066
  Поени од трофеи:
  208
  Moze da...moze sum vo greska ne e ni bitno

  Sent from my Desire HD
   
 2. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Сигурно си грешка:) Климата се става горе, зашто дува ладно и да иде надоле. Парното се става доле зашто топлиот воздух иде нагоре. Во фрижидерите делот што лади исто се става најгоре за да иде ладното надоле. Ова со примери, а со физика ти објаснија во другиот пост;)

  Како и да е, чим го ставиле така, сигурно не е лошо, можеби во иднина ќе почнат и другите така да прават, иако не гледам некоја логика:)
   
 3. TIM Elektronik

  TIM Elektronik Dess Encrypted

  Член од:
  25 фев 2008
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  954
  Поени од трофеи:
  208
  Ако топлиот воздух одеше надоле,тогаш огнот ке требаше да го палиме на површина,а ние да живееме под земја..........
  Како ке циркулира воздухот ако ладното оди нагоре??
   
 4. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.751
  Допаѓања:
  2.066
  Поени од трофеи:
  208
  Dobro de zgresiv i mi tekna posle...teee kakvi ste :) covek ne smee da pogresi

  Sent from my Desire HD
   
 5. TIM Elektronik

  TIM Elektronik Dess Encrypted

  Член од:
  25 фев 2008
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  954
  Поени од трофеи:
  208
  Модератор не смее да греши:!!!:
  Ваљда во оваа криза не очекуваш да ставиме уште еден кој те исправа..........Пари се тоа бе друже....
   
 6. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.751
  Допаѓања:
  2.066
  Поени од трофеи:
  208
  Sto ima vrska ako sum moderator pa ne smeam da gresam? Bar jas si priznavam sto gresam, koga gresam

  Sent from my Desire HD
   
 7. dragansk

  dragansk web designer

  Член од:
  20 дек 2009
  Мислења:
  201
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  18
  сакам да прашам каде можам да најдам икнџет принтери канон?
   
 8. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  CANON inkjet iP6320D 4800dpi, with 2.5" LCD 1800 денари

  CANON inkjet MX 340, 30 page, Print, Scan, Copy, Fax, ADF, Wi-Fi 5480 денари
   
  На dragansk му/ѝ се допаѓа ова.
 9. dragansk

  dragansk web designer

  Член од:
  20 дек 2009
  Мислења:
  201
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  18
  скапи ли се боите за првиот? сакам да земам некој на кои боите му се поевтини, барам некој ваков , колку пари ке да е и каде можам да го најдам, или кажете ми некоја друга марка на кои боите се евтини хп никако :D
  Canon PIXMA iP2500
   
 10. Bozo

  Bozo Seduce and destroy

  Член од:
  20 дек 2009
  Мислења:
  509
  Допаѓања:
  62
  Поени од трофеи:
  28
  Епсон све у едно(скенер принтер копир) за 2400 НОВ боите оригинал се скапи чкартот ко шо ги користам ја 200-300 денари и си се супер за аматерска секојдневна употреба, сега ако ти си фотограф или ако ти требаат професионални испринтани парчиња ке си купуваш скапи бои..
   

Сподели преку: