Помош и совети!

Дискусија во форумот 'Хардвер' започната од Jane, 6 фев 2008.

 1. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.751
  Допаѓања:
  2.066
  Поени од трофеи:
  208
  драстични 25 степени намалени на графиката во стендбај :)
   
 2. pance24

  pance24 CrazyHorse

  Член од:
  25 окт 2009
  Мислења:
  1.419
  Допаѓања:
  123
  Поени од трофеи:
  63
  Зарем не иде фабрички со напојување?
   
 3. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.751
  Допаѓања:
  2.066
  Поени од трофеи:
  208
  не не..ниедно од таму (СЕТ) немаа напојување
   
 4. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  Na CM kukista ne ide napojuvanje, jebiga profi e CM ne e deluxe pa komplet da ide.
  Goran koj model e ova, jas imam Haf 932 poglednigo.
  Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
   
 5. nikola

  nikola Активен Член

  Член од:
  30 јул 2008
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  26
  Поени од трофеи:
  28
  E da dole ide napojuvanjeto za i ono ubavo da se ladi barem jas taka mislam. neli najladniot vozduh e dolu?
  Me interesira dali ima nekoe programce sto ke moze da pravi log od temp na grafickata i ostanatite temperaturi dodeka igram?
   
 6. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.751
  Допаѓања:
  2.066
  Поени од трофеи:
  208
  Cooler Master CM690
   
 7. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Бомбона:)

  Од скапиве куќишта ниту едно не иде со напојување. Прво ради цената, а второ, колкаво напојување да стават со конкретен модел?:) За истото куќиште може да треба 400 вати, може 600, а може и 800 ватно напојување да треба. Ќе нема после што да се прави со вишокот напојување...

  Некако не ми држи логиката... Незнам што да кажам:D Вентилаторот е свртен нагоре така? Обратно од нормалниве куќишта?
   
 8. nikola

  nikola Активен Член

  Член од:
  30 јул 2008
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  26
  Поени од трофеи:
  28
  Pa nagore ama vo prostorot neli ladniot vozduh se zadrzuva dolu topliot kako polesen odi nagore, mene logikata mi kazuva koga e gore kukisteto se ladi so "zagrean" vozduh, a koga bi bilo dolu so nesto poladen...
   
 9. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.751
  Допаѓања:
  2.066
  Поени од трофеи:
  208
  Obratno e druze, ladniot odi nagore, topliot nadole, a da, ventilatorot e svrten nagore kon grafickata

  Sent from my Desire HD
   
 10. nikola

  nikola Активен Член

  Член од:
  30 јул 2008
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  26
  Поени од трофеи:
  28
  KE da si si zbunil druze topliot vozduh e poredok i odi nagore :)
   

Сподели преку: