Паркинг сензори!

Дискусија во форумот 'Мегамобил' започната од sir-x, 4 јул 2012.

 1. sir-x

  sir-x Нов член

  Член од:
  22 јан 2010
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Здраво,

  се интересирам за следниве паркинг сензори

  http://www.megamobil.com.mk/products/view/10948/parking-senzor-xy5801-black

  или

  http://www.megamobil.com.mk/products/view/10965/parking-senzor-xy8500-black


  дали може да се видат некаде, (на пример можам да поминам во дуќанот во Скопјанка), бидејки ми кажаа дека ги чувате само во магацин.

  препорака за некој паркинг сензор посебно што го нудите, или сите се со ист квалитет,

  и нормално дали може да се добие попуст како за форумџии и редовни купувачи :)

  Поздрав,
   
 2. megamobil

  megamobil importer

  Член од:
  10 јул 2008
  Мислења:
  772
  Допаѓања:
  158
  Поени од трофеи:
  43
  Првиот паркинг сензор е со екран додека вториот модел е без екран
  Екранот на првиот модел се наоѓа на ретровизорот, додека ретровизорот со екранот се става врз фабричкиот на автомобилот.
  Разликата во паркинг сензорите е во екранот и во бројот на сензори (дали е со 4 или со 8 сензори), како и во бојата на сензорите.

  Да ги погледнете слободно поминете во магацинот кај скопјанка, претставете се дека сте од форум

  Цената е таа на сајтот и е без монтажа (доколку сам го монтираш) има во комплетот и специјална бургија за бушење на браникот, инаку монтажата се наплаќа 1000 ден. и истата се врши во Dog Security кој е наш соработник.

  Наша препорака пример следниве:
  http://megamobil.com.mk/products/view/10944/parking-senzor-xy3501-black-4-sensors
  http://megamobil.com.mk/products/view/10961/parking-senzor-xy3800-black

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Сподели преку: