Нексус С, телефонот не се уклучува

Дискусија во форумот 'Samsung Google Nexus S' започната од kikoOoOoOoO, 2 дек 2014.

 1. kikoOoOoOoO

  kikoOoOoOoO Активен Член

  Член од:
  8 апр 2012
  Мислења:
  428
  Допаѓања:
  163
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone SE
  Вака сеа...сакам нексус с да го флешнам со cyanogen mod 11, ама телефонот не се уклучува...Сакав да му манам фактори ресет и од тогаш стои само андроитче со извичник и така стои неколку саати...сакав да го рутирам и да го инсталирам ромот ама телефонот ме уклучува а бара драјвери компјутерот...е сега дали ако ги спуштам драјверите (а не знам кај да ги најдам) ќе можам некако или сепак мора да е уклучен телефонот?
   
 2. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.280
  Допаѓања:
  705
  Поени од трофеи:
  113
  На андроидчето стисни некое дугме?
   
 3. kikoOoOoOoO

  kikoOoOoOoO Активен Член

  Член од:
  8 апр 2012
  Мислења:
  428
  Допаѓања:
  163
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone SE
  Ништо не реагира :/
   
 4. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.280
  Допаѓања:
  705
  Поени од трофеи:
  113
 5. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Симни фактори имиџ за нексус с од гугл и отпакувај го во некоја папка.
  Симни минимал adb+fastboot и отпакувај ги adb.exe fastboot.exe и останатите фајлови во истата папка кај што го отпакува гугл имиџ/фирмверот.

  Стаи го телефонот во бутлоадер мод(види на јутуб како се влага во бутлоадер) и поврзи го со PC.
  Обично се влага со држење на power +volume down.
  Откако ќе влезе во бутлоадер, влези во папката и кликни на flash_all.bat и чекај 2 минути да заврши флешувањето.
  Толку.

  Со оваа постапка си вратен на ФУЛ сток.
  За кстм ромови ќе си прочиташ на xda како да флешнеш twrp или cwm итн.

  Sent from my Meizu MX4 using Tapatalk
   
  На kikoOoOoOoO, Bumblebee и kirev им се допаѓа ова.

Сподели преку: