Најдобар телефон според вас за 2013

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од Untouchable007, 27 авг 2013.

?

Кој е најдобар телефон?

 1. Samsung Galaxy S4

  25,9%
 2. Motorola Moto X

  0 гласови
  0,0%
 3. iPhone 5

  27,6%
 4. HTC One

  17,2%
 5. Sony Xperia Z

  3,4%
 6. LG G2

  8,6%
 7. Nokia Lumia 1020

  1,7%
 8. Nexus 4

  13,8%
 9. Друг...

  1,7%
 1. Untouchable007

  Untouchable007 Активен Член

  Член од:
  24 ное 2011
  Мислења:
  698
  Допаѓања:
  151
  Поени од трофеи:
  43
  Кој е најдобар телефон според вас и зошто? Мала рецензија.

  clashofthetitans.jpg
   
  На goth50 и El_Makedonero им се допаѓа ова.
 2. SaleSk

  SaleSk Познат Член

  Член од:
  16 јан 2010
  Мислења:
  579
  Допаѓања:
  405
  Поени од трофеи:
  63
  Самсунг Глакси С4 тешко дека ке биде најдобар...Завчера тотално разочарување за телефон стар 3 месеца, платен 600 евра и чуван подобро него сопствениот алат, почна да се лупи на ќошевите...Нит паднат, нит удрен нит гребнат.
  С2-ката за изработка 100% подобра...После 2 и кусур години, изгледаше како нова...
  Тумбс даун фор С4...

  + не е дефинирано што е тоа најдобар???
  Најквалитетно направен, најдобар во изглед, најдобар во хардвер???
  Сепак мојот глас оди за Ајфон...Кој што сака нека зборува, кој колку сака нека хејта, нека го мрзи, ајфонот си е ајфон и е задња реч у изработка...
   
 3. Untouchable007

  Untouchable007 Активен Член

  Член од:
  24 ное 2011
  Мислења:
  698
  Допаѓања:
  151
  Поени од трофеи:
  43
  Општо во све најдобар.
  Иначе Ајфон 5-ката бетер се лушти ако веќе збориме за тоа.
  А шѕо е Ајфон си е Ајфон? Во ништо не е најдобар. Јас можам 100 работи да ти набројам...не се залажувајте ајфон си е ајфон...
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 4. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.500
  Допаѓања:
  2.578
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  Iphone 5

  - брз
  - квалитетен екран

  - едноставен
  - нема лаг
  - апликации
  - минимал дизајн по правила на Dieter Rams (лично мн сакам и мн поштувам extreme minimalism при дизајн)
  - како корисник на ipod macbook iphone целиот еко-систем перфектно ми одговара на меѓусебно поврзување на уредни, ај у скоро време и ipad mini ако се има среќа тамн ќе биде целосно еко систамтизиран епловски :)

  неколку пати сум повторил најголема желба ми е да имам 5" ајфон

  иако сум hard core аппле фан со задоволство би имал Lumia 1020 мн ми ќеф прави wp8. Едино нокиа треба да направи take over на wp8 и да стимулира развој, слично како Самсунг со андроид шо направи
   
  На SaleSk му/ѝ се допаѓа ова.
 5. SaleSk

  SaleSk Познат Член

  Член од:
  16 јан 2010
  Мислења:
  579
  Допаѓања:
  405
  Поени од трофеи:
  63
  Еве веќе ме претркаа...
  Иначе не користам ајфон од 3Г па наваму, не заради нешто друго, него заради тоа што немам одвишак пари за толку скапи телефони...Во моментот имам други приоритети, па користам андроид телефон, ЗТЕ, Гранд Х ИН, инаку кога би давал пари за нов новцат, сигурно нема да биде С4, него у најмала рака ајфон 4С...После она што го видов, тешко телефон со таква АБС тешка пластикарија да ме фасцинира, па макар и најбољи хардвер имал во светот...
  Тоа ти е исто како да возиш Југо, а во него да ставиш морот од ланча интеграле...
  Да оди, но од надвор е скапандерица, споредена со пластиката на С4-ката...
  Стварно многу се разочарав...До некња мислев дека сите зборат за инат против Самсунг, но дефинитивно со таква аномалија и пластика која е платена 600 евра не смее да се деси...А бе за 600 евра и Ламбада на маса има да ми игра, а не да се распаѓа после 50 саати држење во раце...
  Ете и мојот кинески ЗТЕ нема зуцка на пластиката, а самсунгов...Тежок фејл е, дури мислам дека и копиите се поквалитетно направени од него...
  Ете едно другарче зема копија, па ке видиме за неколку месеци како ке се покаже...
   
  На Torte Mobile и BokUre им се допаѓа ова.
 6. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Веројатно и овде треба како во изборот на МИС да се избира во неколку категории... Еве по мене:


  Најдобар дизајн:
  - ХТЦ ОНЕ

  Најдобар напредок:
  - Блекбери Z10

  Најдобар маркетинг:
  - Samsung Galaxy S4


  Најдобар комплетен производ:
  - да го почекаме 10 септември ;)
   
  Torte Mobile, Klanistok, goth50 и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Untouchable007

  Untouchable007 Активен Член

  Член од:
  24 ное 2011
  Мислења:
  698
  Допаѓања:
  151
  Поени од трофеи:
  43
  Аман бе со таа пластика, и Ајфон 5Ц ќе биде пластика, па да видиме што ќе зборите после..
   
 8. Nachevski

  Nachevski Член

  Член од:
  26 јан 2013
  Мислења:
  42
  Допаѓања:
  40
  Поени од трофеи:
  18
  Ke bide od plastika iphone 5C-to ali se deklarira kako telefon od poniska klasa! Plasticen telefon od poniska klasa i plasticen od visoka klasa ima ogrooomna razlika, pocnuvajki od cena pa se drugo!

  Sent from my HTC One using Tapatalk 4
   
  На krale и SaleSk им се допаѓа ова.
 9. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  iPhone имал и пред iPhone 5C модели со пластичен заден капак+метална лајсна iPhone 3G,3Gs.
  SGS4 е цела конструкција пластична.
  Не мора да значи дека ако SGS3,SGS4 се пастични се и неквалитетни,едноставно на многу корисници не им "делува" квалитетно и премиум пластиката на самсунг.
  Искрено SGS4 имаат цели серии утки со камера,греат,се гаси екран и.т.н тое е пропуст при селекција на квалитет.  Sent from my iPhone 5 Model A-1429 using Tapatalk
   
 10. t0mka80

  t0mka80 Активен Член

  Член од:
  11 окт 2011
  Мислења:
  693
  Допаѓања:
  207
  Поени од трофеи:
  43
  Aјван 5
   

Сподели преку: