Мобилни оператори во Македонија, искуства, забелешки, новости итн!

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од Effendi, 24 дек 2013.

 1. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.543
  Допаѓања:
  1.390
  Поени од трофеи:
  178
  Јас сум претежно задоволен од телеком а живеам Волково. Не е мрежата идеална меѓутоа не ми паѓаат повици или никогаш не ми се десило да неам интернет низ Скопје.
   
  На zokimk, gug1 и Ilija им се допаѓа ова.
 2. Ilija

  Ilija GSM master

  Член од:
  24 мар 2010
  Мислења:
  1.978
  Допаѓања:
  1.580
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung S7 Edge
  Еј комши и јас сум во Волково :)
  4Г мрежа фул сигнал телеком е кај мене. Неспоредливо е со вип или оне или како и да се викаат сега.
  Кога дојде агентот од оне.вип за продолжување на договорот (претходно две години абер немаа ни да се јават) и ме праша како сте задоволни, односно од што не сте задоволни едно саат време монолог водев и пак мислам дека не наброив се што ми смета :)
   
  Noc 32, zokimk, ivan88 и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. bajoiphone

  bajoiphone Нов член

  Член од:
  26 јан 2015
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  5
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  Iphone 5
  РОМ/Верзија:
  8.1.2
  Последниве 2 месеци „ми летаат“ потрошените ГБ на ВИП. Некој да не има слично искуство од нова година навака? Не е возможно за 10 дена да ми летнат 1.5 гига на messenger.
   
 4. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.280
  Допаѓања:
  705
  Поени од трофеи:
  113
  Извади ги СИТЕ апликации, пристапувај им од Chrome и на него стави му да ти штеди. Истерај го месецов па ќе му ја мислиш :)
   
 5. Heruvin

  Heruvin Нов член

  Член од:
  29 мар 2009
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  картичката-сим е од Лајкамобиле виртуелен оператор,арно ама телефонот е стар модел на зоте кои на времето ги дваа т-мобиле после истечен договор.Сега им побарав код ,ми дадоа го отклучив,покажува две мрежи,Вип и т-мобиле,но картичката од лајкамобиле не ја препознава,а при пребарување на мрежи појавува еден куп мрежи ,не знам ни од каде му се,Водафон па швајцарија,нешто што првпат ги гледам.Дали некој има сретнато вакво нешто и дали има опција картичката да ја препознае.Инаку на друг модел работи истата картичка-сим.
   
 6. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.026
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Направи му ресет на телефонот.

  Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
   

Сподели преку: