Мобилни оператори во Македонија, искуства, забелешки, новости итн!

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од Effendi, 24 дек 2013.

 1. alfabeta

  alfabeta Активен Член

  Член од:
  17 мај 2012
  Мислења:
  133
  Допаѓања:
  82
  Поени од трофеи:
  28
  Телефон:
  Кинески
  А да проба да си стави само gsm и да одбере мрежа One 2G ?
   
  На Kapistec му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.524
  Допаѓања:
  1.027
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy 10 white
  Ќе се проба се денес за да се види дали може да работи С4 со новите Вип сим картици.
   
 3. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.524
  Допаѓања:
  1.027
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy 10 white
  На другарот му дадоа од Вип друга нова Сим картица и пак му вика no sim card. Со друга нова сим картица (од вработена во Вип) телефонот му работи. Неговата Сим картица работи на други телефони. Значи во сите опции со сите оператори и други телефони работи само неговата картица во неговиот телефон нејќе. Работава Twilight zone
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.524
  Допаѓања:
  1.027
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy 10 white
  Конечно после две нови картици кои не функционираа, му издадоа на другаров трета Сим картица која профункционира. Нормално немаа од Вип образложение зошто не сакаше со првите две.:confused: Важно му заебаа 2 дена.
   
  На goran, Gajche, Dzepar и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  Од оне сега сум на вип. Буквално прв ден штом ми истекува договорот одам во телеком.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На goran, Dzepar, Ilija и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.543
  Допаѓања:
  1.390
  Поени од трофеи:
  178
  Сабајле двајца колеги истово го кажаа. Не знаев дека е толку хаос ситуацијата.
   
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Ilija

  Ilija GSM master

  Член од:
  24 мар 2010
  Мислења:
  1.978
  Допаѓања:
  1.580
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung S7 Edge
  Веќе 20 дена сум префрлен на телеком, како препороден. :) Три дена слепциве од оне вип не можеа миграцијата да ја направат како што треба. (25 броја). Па се пушта роаминг, па не си достапен, немаат систем за смс известување за пропуштен повик, ниеден систем не им е поврзан од наплата до големи потрошувачи до салони ама буквално ниеден, платена сметка 20 дена ја водат како непрокнижена, па изводи па банки, поголема катастрофа не сум видел. Мизерија. Бегај у телеком барем раат ќе бидеш :)

  Huawei P9 lite
   
  На zokimk, Kapistec, Mechanix и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.026
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Еее кога кажував јас дека вип се хаос многу луге ме правеа луд сега гледам сите се свестија дека вип се ужас светлосни години се позади телеком.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Pane-G, zokimk и Ilija им се допаѓа ова.
 9. zdravevski

  zdravevski Активен Член

  Член од:
  5 апр 2011
  Мислења:
  403
  Допаѓања:
  169
  Поени од трофеи:
  43
  јас имам картица на оне и кога разговарам сигналот е катастрофа се губи се исклулува шушти. пред 2 дена бев и сменив картица ми дадоа на вип ми рекоа кога ке снемаш мрежа стави ја новата картица и еве уште чекам да снема мрежа :). тешка катастрофа се. а плус ми вика незнам дали ке ти се реши проблемот со промената на картицата. мислам дека ке морам да се обратам во аек

  Sent from my Redmi Note 4x using Tapatalk
   
  На zokimk и kirev им се допаѓа ова.
 10. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  И ТМ е ист, немој да мислиш дека е поразличен. Кога како ќе им дојде.

  Sent from my MI 5s
   
  На krkac му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: