Мобилни оператори во Македонија, искуства, забелешки, новости итн!

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од Effendi, 24 дек 2013.

 1. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Ме интересира само која фреквеција ја користи 4Г+ ? Можда некој прашал, али не успеав да најдам.

  Се троши и повеќе... Зависи што работиш само. Јас лично сум на 4Г, читам вести, мејлови, атачменти, ЈуТјуб слушам редовно или радио, фејсбук, повици и слично и одат. :)
   
 2. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  485
  Допаѓања:
  290
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Xiaomi Mi A1
  Инаку, да знаете, на Лајка нема Viber и WhatsApp ...
   
 3. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.026
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Како можи да нема


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 4. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  485
  Допаѓања:
  290
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Xiaomi Mi A1
  Пробај да активираш, ќе видиш ...
   
 5. alfabeta

  alfabeta Активен Член

  Член од:
  17 мај 2012
  Мислења:
  133
  Допаѓања:
  82
  Поени од трофеи:
  28
  Телефон:
  Кинески
  Да не ти е до телефонот нешто?


  Е јутуб троши па и радиото.
  Ја само броусер користам и од него читам вести, проверувам фб, форуми и претежно тоа. Музика си слушам на обичното радио. А апликацииве како скајп, вибер, инстаграм скоро и не ги користам. :)
   
 6. tspp01

  tspp01 Нов член

  Член од:
  5 фев 2016
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  11
  Поени од трофеи:
  3
  na fb,napisaja deka moze-no ako ima problem....
  --- Споено дупло мислење, 1 апр 2017 ---
  moze
   

  Прикачени податотеки:

  На goran му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.524
  Допаѓања:
  1.027
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy 10 white
  Пријател е корисник на Оне/Вип (беше на ОНЕ) и му се јавија дека треба да ја смени картицата на Вип. Му дадоа картица од Вип ама телефонот не функционира со новите картици од Вип (проба и со друга Вип картица од колега ама ништо). Инаку работеше до вчера на Оне картица а работи и на Т-Мобиле. Телефонот е Самсунг Галакси S4 9505 black version. Чаре некое?
  П.С. Работи и на постари Вип картици.
   
  Последна промена: 5 апр 2017
  На Gajche му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.524
  Допаѓања:
  1.027
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy 10 white
  ^
  Работи на постари Вип картици а на нови нејќе. Чудна работа
   
 9. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  ^
  Некоја моја теорија,
  сим-читачот не ги чита новите sim картички од нова генерација од типот uSim 4G/128 и 256.

  Ако имаат у Вип да му дадат постара сим картица, друго чаре не ми текнува.


  Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
   
  На Kapistec му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.524
  Допаѓања:
  1.027
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy 10 white
  ^
  Ќе му кажам да праша. Не е на одмет да се проба
   

Сподели преку: