Ми треба податок за Firmware од Lumia 630 од T-Mobile МК

Дискусија во форумот 'Windows Phone' започната од cevi, 15 фев 2015.

 1. joki89

  joki89 Член

  Член од:
  8 ное 2010
  Мислења:
  47
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  ахам... значи меѓу редови кажано друг телефон у мобилара бараат 50 евра. Благодарам во секој случај-Поздрав :)
   
  На goran му/ѝ се допаѓа ова.
 2. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.026
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  +1

  Sent from my LG-D802 using Tapatalk
   
 3. buli

  buli Член

  Член од:
  17 јун 2008
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  16
  Дали доколку декодирам Lumia 630 со код ќе ја заджам гаранцијата на T-Mobile? Фала однапред!
   
 4. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.026
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Тоа само да прашаш кај нивниот овластен сервисер.

  Sent from my LG-D802
   
 5. RaymondZes

  RaymondZes Член

  Член од:
  10 мај 2019
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Телефон:
  89185244397

Сподели преку: