Колку ви трае батеријата на вашиот мобилен телефон?

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од Alfa Mobil Team, 26 мар 2008.

 1. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  ^
  Токму така, но ако има нешто што цеди у позадина, стигаат нотификации/мејлови милион дур спиеме навечер
  и ако падне под 92%(кај iOS) под 99%(кај дроид)
  ќе почне пак да полни/дополнува а тоа дополнување и не е баш "здраво" за батеријата доколку сакаме да држи добро бар 2.години.

  Ако се менува уред на 6.месеци,тогаш може да се полни кога сакаме, како сакаме и по колку време сакаме.

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
  На psyside и OLI-HAUG им се допаѓа ова.
 2. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.190
  Допаѓања:
  2.676
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1
  Јас обично секогаш гасам нет кога го полнам, а некад и на авионче знам да го ставам. Навечер не го оставам никогаш, пред спиење го полнам. Иначе што знам, денешниве батерии Li - Po не се толку осетливи, јас нексусот 2 години го имав како стигнам го полнев, го прекинував понекогаш и батеријата воопшто не ослабе, кога го продадов исто траеше, можда минимално да била ослабена.
   
 3. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Држе вода ...
  Но имам приметено ајфонот го работам 40 мин и тек после батеријата иде на 99%.
  И претпоставувам тоа му е намерно направено додека е 100% да не уклучува полнење.
  И на тој начин се избегнува овој проблем со надополнувањето.
  А ајфонот е познат по тоа дека кога само стое телефонот батеријата иако има нотификации споро се троше.
  Толку измислиле Аппле се надевам и тоа го измислиле :).


  Sent from my iPhone 6s plus.
   
  На Gajche му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  ^
  Да, и Ајфон и Ајпад знае да стои на 100% и после 30-40 минути работење а после паѓа брзо на 98% и после релативно еднакво пресметува

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
  Последна промена: 25 мај 2016
 5. aleksandar.divitarov

  aleksandar.divitarov ------

  Член од:
  3 јан 2013
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  155
  Поени од трофеи:
  43
  [​IMG] Idol 3 5.5-Stock Telekom

  Sent from my 6045Y using Tapatalk
   
  На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.
 6. milcevmartin

  milcevmartin Активен Член

  Член од:
  9 јан 2013
  Мислења:
  443
  Допаѓања:
  199
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone 6
  [​IMG]
  Nedrzi baterija ova ajfonov sranjee mala baterija ima androit si e androit hehe


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 7. nethervor

  nethervor Нов член

  Член од:
  2 јан 2012
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  15
  Поени од трофеи:
  3
  [​IMG][​IMG]

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 8. nethervor

  nethervor Нов член

  Член од:
  2 јан 2012
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  15
  Поени од трофеи:
  3
  [​IMG][​IMG]

  Лудница!

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 9. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  [​IMG]

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 10. nethervor

  nethervor Нов член

  Член од:
  2 јан 2012
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  15
  Поени од трофеи:
  3
  Досаден сум ама ова се малоумштини.

  [​IMG][​IMG]

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
  На Bumblebee, RagingDemon и psyside им се допаѓа ова.

Сподели преку: