Колку ви трае батеријата на вашиот мобилен телефон?

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од Alfa Mobil Team, 26 мар 2008.

1. Alfa Mobil Team

Alfa Mobil Team Администратор™

Член од:
    1 фев 2008
    Мислења:
    17.497
    Допаѓања:
    2.978
    Поени од трофеи:
    358
    Телефон:
    Samsung Galaxy Note4
    РОМ/Верзија:
    SEPF_SM-N910C_5.0.1T
    па пишете на темава, во просек со колку малтретирање дневно вашиот телефон издржува? колку ја полните батеријата итн...

јас моментално користам Ај фон на кој му трае батеријата со убаво малтретирање околу 4 дена, Е50 нокиа која издржува некогаш и до 6-7 дена и самсунг е700 кој скоро и не го користам а го полнам на 2 дена :/

2. DualCore

DualCore Познат Член

Член од:
    1 фев 2008
    Мислења:
    3.748
    Допаѓања:
    35
    Поени од трофеи:
    78
    Пааа околу 3 дена со екстремно малтретирање :D

3. Jane

Jane Aдминистратор

Член од:
    1 фев 2008
    Мислења:
    18.512
    Допаѓања:
    1.774
    Поени од трофеи:
    358
    Новиов Н82 зашто ми е ептен тазе скоро секој ден го полнам, зашто нонстоп слушам музика и нешто чепкам инсталирам испробувам што како работи...

4. Torte Mobile

Torte Mobile Супер Модератор

Член од:
    5 фев 2008
    Мислења:
    9.866
    Допаѓања:
    3.843
    Поени од трофеи:
    258
    Телефон:
    Samsung NOTE 8
    на Н80-ката со невидено малтретирање нон-стоп, слушам музика, инсталирам нешто ново ... ја пунам паа скоро секој ден зависи од малтретирањето
    п.с. сакам телефон што ќе ми трае повеќеее :(

5. Ivan_K750

Ivan_K750 Член

Член од:
    25 фев 2008
    Мислења:
    144
    Допаѓања:
    0
    Поени од трофеи:
    16
    Зависи од тоа колку го малтретирам обично го пунам на 2-3 дена, а понекогаш издржува и до 5 дена. :D:КуЉ:

6. GoldenWarior

GoldenWarior Член

Член од:
    27 фев 2008
    Мислења:
    250
    Допаѓања:
    10
    Поени од трофеи:
    18
    2-3 дена ама нон-стоп имам слушалки ставено и слушам музика...

7. Filipp

Filipp Член

Член од:
    28 јун 2008
    Мислења:
    574
    Допаѓања:
    5
    Поени од трофеи:
    18
    jas imam 6630 i go polnam sekoja vecer..
    imam citnato deka ako imas baterija BL-5C da zemis od original Nokia 1100 i ke ti trae 2-3 dena...
    ne znam nemam probano..ako proba nekoj neka pisi mozi ke bide uzpesno....mada ne vervam...

pozzz

8. Alfa Mobil Team

Alfa Mobil Team Администратор™

Член од:
    1 фев 2008
    Мислења:
    17.497
    Допаѓања:
    2.978
    Поени од трофеи:
    358
    Телефон:
    Samsung Galaxy Note4
    РОМ/Верзија:
    SEPF_SM-N910C_5.0.1T
    оригиналната што оди со 6630 е бл-5ц, и не очекувај повеќе од 3 дена без малтретирање да трае кај тој телефон, пред се поради големиот екран телефонот има и голема потрошувачка на енергија, посебно ако имаш и апликации кои цело време во позадина работат, затоа користи таск менаџер и исклучувај ги од системот.

како и да е постојат батерии со повисока ампеража, не е тоа кинеска патка само колку пари да се вртат, на една другарка на н80 што едвај и траеше 2 дена батериијата сега заборава да го полни телефонот вика со ненормално малтретирање едвај два пати неделно ја полни.

п.с. во моментов користам к800, во средата вечерта ден пред да одам во охрид го наполнив, по пат во охрид слушав едно добри 3 ипол часа музика, вечерта преку звучките едно добар пола саат нон стоп, имав премногу повици, додека ми беше досадно си играв игри, се сликавме (ксенон блицот јаде многу) и еве денеска сабота тоа се три дена и во моментов ми е на звучки пуштена една песничка и мн ми е мерак да си слушам оти тошара акустика му ставив и пичи ко сараунд систем... батеријата ми е на 22%

9. dexterche

dexterche bokeh

Член од:
    25 фев 2008
    Мислења:
    229
    Допаѓања:
    9
    Поени од трофеи:
    18
    Ајфон, околу 6 часа малтретирање и 4 дена стендбај...просек. Е сега вифито малце повеќе јаде, гледање филм околу 8 часа (тестирано), слушање музика 24 часа (тестирано).
    Батеријава е закон, ако не го тормозам многу знае да оди и до 5-6 дена. Што е малце чудно за телефонче со такви "пропорции". И уште една предност, се полни за 1 сат и 35 мин.

10. gale_vlae

gale_vlae Нов член

Член од:
    25 јул 2008
    Мислења:
    9
    Допаѓања:
    0
    Поени од трофеи:
    0
    Со мојава батерија се малтретирам секој ден зошто е преебана така да ке мора да поминам некој ден да си зеам нова, или па од пазар да зеам?

Сподели преку: