Колку ви трае батеријата на вашиот мобилен телефон?

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од Alfa Mobil Team, 26 мар 2008.

 1. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  па пишете на темава, во просек со колку малтретирање дневно вашиот телефон издржува? колку ја полните батеријата итн...

  јас моментално користам Ај фон на кој му трае батеријата со убаво малтретирање околу 4 дена, Е50 нокиа која издржува некогаш и до 6-7 дена и самсунг е700 кој скоро и не го користам а го полнам на 2 дена :/
   
 2. DualCore

  DualCore Познат Член

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  3.748
  Допаѓања:
  35
  Поени од трофеи:
  78
  Пааа околу 3 дена со екстремно малтретирање :D
   
 3. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Новиов Н82 зашто ми е ептен тазе скоро секој ден го полнам, зашто нонстоп слушам музика и нешто чепкам инсталирам испробувам што како работи...
   
 4. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  на Н80-ката со невидено малтретирање нон-стоп, слушам музика, инсталирам нешто ново ... ја пунам паа скоро секој ден зависи од малтретирањето
  п.с. сакам телефон што ќе ми трае повеќеее :(
   
 5. Ivan_K750

  Ivan_K750 Член

  Член од:
  25 фев 2008
  Мислења:
  144
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  16
  Зависи од тоа колку го малтретирам обично го пунам на 2-3 дена, а понекогаш издржува и до 5 дена. :D:КуЉ:
   
 6. GoldenWarior

  GoldenWarior Член

  Член од:
  27 фев 2008
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  18
  2-3 дена ама нон-стоп имам слушалки ставено и слушам музика...
   
 7. Filipp

  Filipp Член

  Член од:
  28 јун 2008
  Мислења:
  574
  Допаѓања:
  5
  Поени од трофеи:
  18
  jas imam 6630 i go polnam sekoja vecer..
  imam citnato deka ako imas baterija BL-5C da zemis od original Nokia 1100 i ke ti trae 2-3 dena...
  ne znam nemam probano..ako proba nekoj neka pisi mozi ke bide uzpesno....mada ne vervam...
  [​IMG]


  pozzz
   
 8. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  оригиналната што оди со 6630 е бл-5ц, и не очекувај повеќе од 3 дена без малтретирање да трае кај тој телефон, пред се поради големиот екран телефонот има и голема потрошувачка на енергија, посебно ако имаш и апликации кои цело време во позадина работат, затоа користи таск менаџер и исклучувај ги од системот.

  како и да е постојат батерии со повисока ампеража, не е тоа кинеска патка само колку пари да се вртат, на една другарка на н80 што едвај и траеше 2 дена батериијата сега заборава да го полни телефонот вика со ненормално малтретирање едвај два пати неделно ја полни.

  п.с. во моментов користам к800, во средата вечерта ден пред да одам во охрид го наполнив, по пат во охрид слушав едно добри 3 ипол часа музика, вечерта преку звучките едно добар пола саат нон стоп, имав премногу повици, додека ми беше досадно си играв игри, се сликавме (ксенон блицот јаде многу) и еве денеска сабота тоа се три дена и во моментов ми е на звучки пуштена една песничка и мн ми е мерак да си слушам оти тошара акустика му ставив и пичи ко сараунд систем... батеријата ми е на 22%
   
 9. dexterche

  dexterche bokeh

  Член од:
  25 фев 2008
  Мислења:
  229
  Допаѓања:
  9
  Поени од трофеи:
  18
  Ајфон, околу 6 часа малтретирање и 4 дена стендбај...просек. Е сега вифито малце повеќе јаде, гледање филм околу 8 часа (тестирано), слушање музика 24 часа (тестирано).
  Батеријава е закон, ако не го тормозам многу знае да оди и до 5-6 дена. Што е малце чудно за телефонче со такви "пропорции". И уште една предност, се полни за 1 сат и 35 мин.
   
 10. gale_vlae

  gale_vlae Нов член

  Член од:
  25 јул 2008
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Со мојава батерија се малтретирам секој ден зошто е преебана така да ке мора да поминам некој ден да си зеам нова, или па од пазар да зеам?
   

Сподели преку: