Како може да се гледа TV преку Zulu на Nokia 5800?

Дискусија во форумот 'Symbian^1 - OS v9.4, Series 60 rel. 5' започната од apecak, 27 сеп 2009.

 1. dulemk

  dulemk Активен Член

  Член од:
  1 ное 2008
  Мислења:
  451
  Допаѓања:
  30
  Поени од трофеи:
  28
  Веќе скајфајар не работи, не сакаат бета тестери веќе.
   
 2. dzole_1

  dzole_1 Член

  Член од:
  30 мар 2009
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  samo sto izleze skyfire za nokia 5800 i raboti super.testirano
   
 3. kirenik

  kirenik Нов член

  Член од:
  15 јан 2010
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
 4. dulemk

  dulemk Активен Член

  Член од:
  1 ное 2008
  Мислења:
  451
  Допаѓања:
  30
  Поени од трофеи:
  28
  Тестирано и зулу, финкционира телевизијата.
   
 5. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.312
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Добро каде грешам јас??? Имам Скајфајр, имам 5800 и пак ми вика дека треба да инсталирам флеш плеер.. За Зулу зборувам, не сака да уклучи канал.. Ми бара флеш плеер.

  EDIT: Во ред е сега, преинсталирав скајфакр браусерот и се е ОК.
   
 6. enko2974

  enko2974 Нов член

  Член од:
  24 јан 2011
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Ako nekoj znae kako da se konektiram so skyfire na wlan,imam nokia 5800 i nonstop mi kazuva deka nemoze da se konektira na skyfire,please help.
   
 7. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.312
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Скајфајр не работи веке во Македонија..
   
 8. dulemk

  dulemk Активен Член

  Член од:
  1 ное 2008
  Мислења:
  451
  Допаѓања:
  30
  Поени од трофеи:
  28
  Значи затоа ми бара божем срвер и нанаоѓа.
   
 9. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.312
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Да, ја укинаа услугата за Македонија и други не-западноевропски земји.. :)
   
 10. lumibi

  lumibi Нов член

  Член од:
  28 дек 2008
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Скајфајр е супер броусер само не работи во Македонија.
   

Сподели преку: