Како може да се гледа TV преку Zulu на Nokia 5800?

Дискусија во форумот 'Symbian^1 - OS v9.4, Series 60 rel. 5' започната од apecak, 27 сеп 2009.

 1. apecak

  apecak Нов член

  Член од:
  25 сеп 2009
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  dali nekoj znae da mi kaze kako mozi da gledam tv na zulu
   
 2. Sephiroth

  Sephiroth Модератор

  Член од:
  8 мар 2008
  Мислења:
  827
  Допаѓања:
  69
  Поени од трофеи:
  28
  Пробај со Skyfire
   
 3. kragler

  kragler Член

  Член од:
  28 мај 2009
  Мислења:
  103
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  18
  за 5800 сеуште нема излезено верзија на Skyfire :(

  ова е единствената можност што сум ја открил досега за ТВ на 5800.. spb TV:!!!:
  за жал, нема МК избор, но има прилично многу тв програми... можеби ќе ти биде корисно, додека не се изнајде подобро решение...

  ова им е официјалната страна:
  http://www.spbsoftwarehouse.com/symbian-software/tv/
  додека во attachmentot ставив верзија која што се отвора со внесување на сериски број...

  p: www.gsmmkd.com
   

  Прикачени податотеки:

 4. zelenko

  zelenko Нов член

  Член од:
  6 окт 2009
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  На страницата на космофон имаш liveTV, фаќаш А1 и сител од нашите канали.
   
 5. hensk

  hensk GSM master

  Член од:
  15 мај 2008
  Мислења:
  3.420
  Допаѓања:
  1.170
  Поени од трофеи:
  208
  али не на 3Г,на wifi praime muabet
   
 6. delux13

  delux13 Член

  Член од:
  3 ное 2009
  Мислења:
  86
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Skyfire za novite nokii so Touchscreen ke izleze januar mesec
   
 7. kragler

  kragler Член

  Член од:
  28 мај 2009
  Мислења:
  103
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  18
  Веќе излезе бета верзија која одлично функционира... и се разбира дека се гледа Зулу ТВ...
  само треба да се направи sign со вашиот IMEI.
   

  Прикачени податотеки:

 8. kragler

  kragler Член

  Член од:
  28 мај 2009
  Мислења:
  103
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  18
  Update на Beta верзијата... само направете sign...
   

  Прикачени податотеки:

 9. bobiskopje

  bobiskopje Ajfonist

  Член од:
  5 апр 2009
  Мислења:
  155
  Допаѓања:
  11
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  iPhone 6S
  го инсталирав но не сака да работи ...
  програмата ја отвара но неможе да се конектира !

  го инсталирав на Nokia 5800
   
 10. delux13

  delux13 Член

  Член од:
  3 ное 2009
  Мислења:
  86
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  kaj mene ednas prorabote seckase slikata
   

Сподели преку: