Како да инсталирате Windows7? (објаснето со лично мое видео)

Дискусија во форумот 'Туторијали' започната од Voorh, 3 фев 2011.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Има друго чаре, ама мислам дека го знаеш.
   
 2. fenomenmk

  fenomenmk Познат Член

  Член од:
  14 ное 2009
  Мислења:
  1.089
  Допаѓања:
  466
  Поени од трофеи:
  83
  da si kupam licenciran?
   
 3. Darko Davidovski

  Darko Davidovski Познат Член

  Член од:
  26 мај 2011
  Мислења:
  1.113
  Допаѓања:
  89
  Поени од трофеи:
  48
  И да му опнеш формат ;) и да не правиш апдејт ;)
   
 4. Rademan

  Rademan Член

  Член од:
  30 јун 2011
  Мислења:
  51
  Допаѓања:
  9
  Поени од трофеи:
  8
  Јас досега сум немал таков проблем а и апдејтуван ми е на последно. Користам Windows Loader. Ако сака некој по пп.
   
 5. Darko Davidovski

  Darko Davidovski Познат Член

  Член од:
  26 мај 2011
  Мислења:
  1.113
  Допаѓања:
  89
  Поени од трофеи:
  48
  Не би ризикувал да правам апдејт што значи имам доста лошо искуство како премногу кочење на пц, гасење, паѓање на вин и ред други работи ;)
   
 6. Rademan

  Rademan Член

  Член од:
  30 јун 2011
  Мислења:
  51
  Допаѓања:
  9
  Поени од трофеи:
  8
  Баш сега пред некој ден го враќав бекапот што го имам без сп1 и стартуваше побрзо, 1,35 гб рам. Инсталирав програми што ми требаат и апдејт на сп1 на последно и сега поспор е малку, и рамот е 2,25 на старт само. Ама не ми смета имам 8 гб. А да чукнам во дрво плав екран немам видено од кога сум на 7-ка.
   
  На Voorh му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Voorh

  Voorh Член

  Член од:
  14 јан 2011
  Мислења:
  113
  Допаѓања:
  17
  Поени од трофеи:
  18
  ке ги кажам двете најдобри солуции кои ке ти помогнат.
  1.Ке си го симнеш овој виндовсод линкот подолу бидејки е оригинален од мајкрософт и потоа ке си инсталираш виндовс лоадер бидејки има тест период од 90 дена.Јас го користам се покажа многу добро ... Во никаков случај немој да си симнувал од замунда торентз и сл...таму нема саглам нешто , се некои пиратски врезии.
  HTML:
  http://technet.microsoft.com/en-us/evalcenter/cc442495
  2.Грешка си направил што си направил апдејт , бидејки после или ке ти падне виндовс најдоцна за 10 дена.но како и да е ако ти држи апдејтуваниот виндковс инсталирај му само виндовс лоадер

  Ај да видам дали ке има пофалби за линкот :oops:
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: