Како да го вратам старион Anna оперативен систем - Nokia N8 ?

Дискусија во форумот 'Symbian^3, Anne & Belle' започната од bobanppmk, 8 јун 2014.

 1. bobanppmk

  bobanppmk Електроничар

  Член од:
  30 јул 2011
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Го обновив оперативниот систем од Anna на Belle - Nokia N8 но не ми се допаѓа, дали е возможно да се врати постариот оперативен систем Anna ?
   
 2. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.312
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Многу опасно е даунгрејд. Ке го брикнеш стопосто. Но таква е и постапката, го брикнуваш па потоа го флешуваш и се надеваш дека ке преработи.. ;-)
  Еве линк. http://forum.dailymobile.net/forums/showthread.php?t=55024

  Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
   
 3. bobanppmk

  bobanppmk Електроничар

  Член од:
  30 јул 2011
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Да бидам искрен до сега барем не сум не сум флешувал или нешто слино од тие работи.. Читав на повеќе места за ваквото сменување на оперативниот систем Belle во Anna па имаше еден недостаток, оперативниот систем или како се вика тоа Runtime (било-како) беше на друг јазик индиски ми се чини дека беше ама сепак успешно. Незнам дали да ризикувам но кога би размислил подобро би фрлил некој денар и да го однесам на сервис но и тоа ме кочи, ова знам дека е можно но само ако го имаат и тие (сервисерите) оригиналниот оперативен систем.
   
 4. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.298
  Допаѓања:
  1.800
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  И јас се зафркнав што ставив Белле, Аната ми беше 10 пати подобра. Со тек на годините го навикнав Беле-то и терам некако.
   
 5. bobanppmk

  bobanppmk Електроничар

  Член од:
  30 јул 2011
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Тоа е, ама пак кога ќе видиш од друг агол пак нема за ана апликации или има но нема апдејти.. и единствено нешто е да се навикнеме на новиот софтвер. Добро е што јас го користев ана само 1 ден па не ги видов сите негови предности и недостатоци но се гледаше дека дефинитивно беше софтвер погоден само за н8-ката :D
   
  На filipkir му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: