Каков мобилен имате во моментов?

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од Jane, 17 фев 2008.

 1. staycalm

  staycalm Нов член

  Член од:
  1 дек 2013
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Не знам дали ја имаше пред да се монтира екранот пошто имаше заштитна фолија како оние што ги има на нов телефон, и не се гледаше. Немам 96% алкохол, пробав со 70% и влажноста како да остануваше таму, фактички се праеше линија на истото место со алкохолот. Го избришав екранот она микро фибер крпичка или шо и да е, и не се познаваше линијата. После со неколку поминувања со прст на местото се познаваше пак. Се надевам дека е лепак, страв ми е да не е некој дефект.
   
 2. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Повторно не кажа што е мистериозниот телефон
   
 3. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.675
  Допаѓања:
  1.319
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  OnePlus 6 се работи


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
 4. staycalm

  staycalm Нов член

  Член од:
  1 дек 2013
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Читај повнимателно. Кажав.
   
 5. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  За жал оштетен е заштитниот слој на стаклото, нешто слично како автомобилите што го имаат лакот врз бојата за од перење да не се распадне, така и ова.
  Решение реално нема, освен да пробуваш со полирање (не рачно) но да најдеш пред се и вистинска полир паста за стакла од таков тип, сепак имај предвид дека постојаст илјадници типови стакло со различни густини, смеси и материјали направени што не значи дека доколку на карл цајс цвикера фунцкионира полирањето, мора и на твојов екран.
  Никако не пробувај со паста за заби :)
   
  На staycalm му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Оштетен oleophobic слојот ... ништо страшно
  Стави стаклена фолија одозгора ако те нервира ... на претходната страна бил постот не го видов
   
  На staycalm му/ѝ се допаѓа ова.
 7. staycalm

  staycalm Нов член

  Член од:
  1 дек 2013
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Само што направив тест со капки вода, на другиот дел од екранот капките не се развлекуваа воопшто додека врз линијата се развлекуваше водата. Така да, тоа е што ми рековте.
  Гледам се продаваат на интернет некои nano течности или што ти знам таму што „прават“ таков слој, вистина е или не баш?
   
 8. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.500
  Допаѓања:
  2.578
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  Сум ставал нано кристали ау скоро и да нема ефект
   
  На Alfa Mobil Team и staycalm им се допаѓа ова.
 9. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  И јас сум ставал не сум пробал со вода посче тоа ... пробај не е скапо
   
 10. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Ај бе уживај ти таму у Тајланд, доста губиш време на форум и фејсбук :D
   
  На Torte Mobile му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: