Каков мобилен имате во моментов?

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од Jane, 17 фев 2008.

 1. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.524
  Допаѓања:
  1.027
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy 10 white
  Со здравје да го служиш. Колку кркушки чини на старт ако не е тајна и од каде?
   
 2. hensk

  hensk GSM master

  Член од:
  15 мај 2008
  Мислења:
  3.420
  Допаѓања:
  1.170
  Поени од трофеи:
  208
  poklon mi e

  Sent from my SM-G930F using Tapatalk
   
  На Kapistec му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.524
  Допаѓања:
  1.027
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy 10 white
  Знаат поклон да ти одберат.:)
   
  На Noc 32 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. The Geek Boy

  The Geek Boy Член

  Член од:
  9 авг 2018
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  24
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  Samsung Galaxy J7(6)
  РОМ/Верзија:
  Android 7.0 Nougat
  Одличен избор :cool:
   
 5. hensk

  hensk GSM master

  Член од:
  15 мај 2008
  Мислења:
  3.420
  Допаѓања:
  1.170
  Поени од трофеи:
  208
  NOTE9 [​IMG][​IMG]

  Sent from my SM-G930F using Tapatalk
   
  На Dzepar, Pane-G, goran и уште 6 други им се допаѓа ова.
 6. The Geek Boy

  The Geek Boy Член

  Член од:
  9 авг 2018
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  24
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  Samsung Galaxy J7(6)
  РОМ/Верзија:
  Android 7.0 Nougat
  Колку го зема,и од каде?
  После некое време користење пиши дали си задоволен.
   
 7. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  @hensk немој да му "ибеш" кноксот и да го рутуваш, костимизираш уште пред да го поврзеш на вифи прв пат :D и со здравје да си го користиш, официјално ти си првиот "обичен" човек во Мк што го има уредов :)
   
  На hensk му/ѝ се допаѓа ова.
 8. username

  username Искусен член

  Член од:
  7 апр 2010
  Мислења:
  1.516
  Допаѓања:
  865
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7
  После 5 години со ајфони и последен андроид галакси с3 пред месец зедов галакси с8 плус

  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
  На hensk, Dzepar, The Geek Boy и уште 4 други им се допаѓа ова.
 9. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.676
  Допаѓања:
  1.319
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Ајфон 6S Plus се уште си тера без мака :D:)
   
  На username му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.543
  Допаѓања:
  1.390
  Поени од трофеи:
  178
  По 3-4 години со ајван ова ајфон 6, земав OnePlus 6. Сега за сега, повеќе од задоволен.
   
  На staycalm, hensk, Dzepar и уште 5 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: