Каде летово на одмор (Summer Edition 2018)

Дискусија во форумот 'Животен стил' започната од Alfa Mobil Team, 1 авг 2018.

 1. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Планови, идеи, желби? :)

  Јас по 5ти пат Лефкада со тоа што сакаме да шетнеме Кефалонија и Паксос/Антипаксос и Белаврака екстра па во моментов се двоумиме на кој остров колку дена да седиме зтоа што лимитирани сме со време т.е. цели 12 дена само имаме па воедно темава ја отварам и за да ми помогнете доколку имате искуство.

  Рутата би сакал да биде прво 4-5 дена Кефалонија и од каде е најдобро да се фати траект на мејнленд до Кефалонија, потоа на еден друг форум ми помогнаа дека од Фискардо има до Нидри што ми одговара затоа што малку време губам во транспорт и ќе се искористи денот ако го фатам првиот во 11.

  Прашањето што никој неможеше да ми даде одговор е, дали можам до Паксос да фатам траект и да ме пренесе со автомобил не дека ми е којзнае колку потребен автомобилот на остров со големина ко партизанска/карпош туку ради безбедност затоа што немам каде сигурно да ја паркирам на мејнлендот.

  Од цел медитеран што сум прошетал острови и плажи, после Сардинија - Лефкада ни има најубави башка блиску, ефтино и веќе сме го научиле цел остров и не ни е досадно што по 10 пати едни исти плажи шетаме затоа што кајакариме и одиме на плажи каде што ретко некој ги видел, а не камоли да бил :)
  + во план сме барем еден ден да рентаме глисер и да шетнеме на Итака, поради тоа што турите со брод се досадни.

  [​IMG]
   
  На DigitalDreamer му/ѝ се допаѓа ова.
 2. hensk

  hensk GSM master

  Член од:
  15 мај 2008
  Мислења:
  3.420
  Допаѓања:
  1.170
  Поени од трофеи:
  208
  па убав ти е планот:D
   
 3. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Јас некако поминав неколку концерти и фестивали у доцна пролет и рано лето, а бидејќи ме следат неколку ергенски и свадби (една од кои на брат ми, а на друга сум кум), тоа го сметам за „одмор“.
   
  На Alfa Mobil Team му/ѝ се допаѓа ова.
 4. The Geek Boy

  The Geek Boy Член

  Член од:
  9 авг 2018
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  24
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  Samsung Galaxy J7(6)
  РОМ/Верзија:
  Android 7.0 Nougat
  Ја за Грчка бев... Во Неа каликратија.
  Не беше лошо. Бев и на Sahara Beach, и океј е. Татко ми има еден другар таму па ни најде смештај од 50~60 евра во нов апартман.
  Сака некој број од газдарицата?
   
 5. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Зависи колку години има.
   
  goran, The Geek Boy, stefan_mkd и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. The Geek Boy

  The Geek Boy Член

  Член од:
  9 авг 2018
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  24
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  Samsung Galaxy J7(6)
  РОМ/Верзија:
  Android 7.0 Nougat
  Млада е.
   
  На Alfa Mobil Team му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Навалете сингл гикови! :)

  Јас да си прашам, да не имал некој искуство освен од Игуменица, од друга локација како може траект да фатам за до Паксос? По можност трает што превезува и автомобили.
   
 8. The Geek Boy

  The Geek Boy Член

  Член од:
  9 авг 2018
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  24
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  Samsung Galaxy J7(6)
  РОМ/Верзија:
  Android 7.0 Nougat
  Еве:
  20180812_005046.png
  Кој сака, бројче у ПП.
   
 9. Transer

  Transer Нов член

  Член од:
  3 мар 2020
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Навистина би сакал да посетам фудбалски натпревар што е можно поскоро ... Штета што се случи вирусот, но доаѓаат повеќе игри ... Би сакал да ја повторат соработката со бесплатните билети на Ildar Sharipov.
   

Сподели преку: