НОВО Интернет заработка(лесно и проверено)

Дискусија во форумот 'Општи дискусии' започната од afrenegade, 8 јан 2017.

 1. afrenegade

  afrenegade Нов член

  Член од:
  15 окт 2008
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Дечки, би сакал да ви претставам еден нов и лесен начин на заработка. Се што треба да направите е да пополнувате анкети на дневна основа и за тоа да бидете платени. Секоја од анкетите се платени околу 0.5 до 1 долар, а една анкета се завршува за околу 1 минута.

  Математички пресметано, за околу половина час-час, би заработиле околу 10-15 долари.

  Во однос на исплаќањата, порано ги добивав на PayPal, но сега ми стигаат во BitCoin новчаникот.

  Доколку сакате да се придружите отворете го линкот: http://superpay.me/members/withdraw/list.php?refid=577308 и ќе работиме во тим заедно со мене. Доколку имате било какви прашања, слободно обратете ми се.

  Како изгледаат плаќањата:
  upload_2017-1-8_9-21-49.png

  Како изгледаат плаќањата на другите корисници: http://superpay.me/members/pts/click.php?ptsID=9416

  upload_2017-1-8_9-32-49.png
   
 2. milcevmartin

  milcevmartin Активен Член

  Член од:
  9 јан 2013
  Мислења:
  443
  Допаѓања:
  199
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone 6
  Минимум за повлекување пари на пејпал, и колку анкети дневно има?
  Едит: Не работат за Македонија, како и што мислев...


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  Последна промена: 8 јан 2017
  На ivan88 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mahagon

  Mahagon Нов член

  Член од:
  23 јан 2020
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Исто така, можам да препорачам работа со instaforex review платформа. Тоа е сигурна компанија која обезбедува широк избор на услуги за луѓе со различни нивоа на искуство.
   
 4. zlatko2525

  zlatko2525 Член

  Член од:
  11 јун 2009
  Мислења:
  89
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Sony Xperia M2
  Мометално не примаат членови од нашата земја
   

Сподели преку: