Имате мобилен што неможе да се декодира - сите прашања и одговори ќе ги најдете тука!

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од Alfa Mobil Team, 28 мар 2008.

 1. kiko_cair

  kiko_cair Член

  Член од:
  14 сеп 2008
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  pa od amerika e ama neznam od koj operator
   
 2. davor_denic

  davor_denic Член

  Член од:
  9 мај 2008
  Мислења:
  60
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  8
  Ok, ako odlucam da kupam maska i da go dekodiram telefonot, kade mozam da ve najdam?
   
 3. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  [​IMG]
   
 4. senoritce

  senoritce Нов член

  Член од:
  17 сеп 2008
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  moze li da se dekodira BENQ SIEMENS EL 71 ? kolku pari i kade? da ne moze slucajno jas sama da go dekodiram ? :)
   
 5. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  сама неможеш, дури и сервисери со опрема веќе не ги декодираат тие модели колку што сум информиран.

  кај мене е 700 денари, се чека до 48 часа.

  имаме опција и анлок преку имеи - 900 денари
  1. ке ти дадам сметка, кога ке ги префрлиш парите почнуваме со следнава процедура:
  2. ми даваш имеи и податоци
  3. после 48часа добиваш мастер кодови за нетворк и фон лок ;) и упатства за внесување.
  оваа вторава опција важи за луѓето што не се од Скопје и не се во можност да се шетаат натака навака.... ;)
   
 6. Kreator

  Kreator Член

  Член од:
  17 сеп 2008
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Иам еден Sagem my411x и кладов друго бројче и после пинот барат некој phone code и не можам да влезам , а со картичка од космофон (од таму е и купен ) све е убо . Е сеа дали мојт да се средит све ова и колку би коштало (сам не пробвам зш неам УСБ кабел )
   
 7. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  900денари.
   
 8. Bojan_rnr

  Bojan_rnr Член

  Член од:
  30 авг 2008
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  18
  Ако е купен телефонот Unlocked од странство (Америка) дали ке треба да се декодира или ке може да се користи на кој било оператор тука?????????
   
 9. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  ако е декодиран и е три бенд т.е. има подршка за 900мхз, ќе си функционира најнормално. ;)
   
 10. Bojan_rnr

  Bojan_rnr Член

  Член од:
  30 авг 2008
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  18
  Иначе телефонот е Quadband (Нокиа 5320) Ме интересира што е разликата ако е купен Unlocked пошто гледам на интернет дека се продаваат UNLOCKED телефони кои наводно не треба да се декодираат и може да се користат во сите земји (не се кодирани од оператори) ако ме разбра со сакам да казам??:)
   

Сподели преку: