Имате мобилен што неможе да се декодира - сите прашања и одговори ќе ги најдете тука!

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од Alfa Mobil Team, 28 мар 2008.

 1. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  На каква гаранција мислиш? Телефонот ти го декодираат и ставаш друга сим гледаш ти работи и чао пријатно. Не ти менува дел па после сервис да ти даде гаранција. Со декодирањето ја трга заштитата и толку. Нема за што да се даде тука гарнција.
  А за АјФон, да тука кај нас ги декодираат на сите можни начини. Што мислиш србите попаметни да не се од нас?;)
   
 2. Bojan_rnr

  Bojan_rnr Член

  Член од:
  30 авг 2008
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  18
  mislev na garancija vo smisla sto ako se sluci neso so telefonot dodeka se dekodira(ponovi modeli)??? Posto znam deka ima nekoi kompanii sto nudat garancija.
   
 3. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Епа не се изјасни. Тоа најубаво ќе ти објаснат сервисерите, иако од моето досегашно знаење, сосема безбедно е декодирањето.
   
 4. davor_denic

  davor_denic Член

  Член од:
  9 мај 2008
  Мислења:
  60
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  8
  Здраво. Имам NEC e808. Стар телефон. Кога излезе не можев да го декодирам па си купив нов. Сега го најдов дома и ми текна да го декодирам. Колку пари би чинело? И случајно да не се наоѓа некоја црна маска за Nokia N73 (ама не со Music Edition Key, него со стандардното копче) Фала.
   
 5. .::SCORPION::.

  .::SCORPION::. Познат Член

  Член од:
  28 јул 2008
  Мислења:
  2.690
  Допаѓања:
  104
  Поени од трофеи:
  93
  Дај ми само IMEI. За да го видиш IMEI притисни *#06#
   
 6. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  nec unlocking - 600 денари, шампион ми го работи ;) само треба 2000ка да снимам и 8гб софтвер ;)

  црни маски имам, 800 денари без монтажа ми се. Со маските не одат тастутири, орг. тастатура е 300 денари +, кај црните тастатури мора да ги има нотите ;)
   
 7. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  гаранција дека ќе ти функционира беспрекорно телефонот - ќе имаш.
  но не и дека ке ти се заклучи пак, после неколку недели/месеци од неправилна употреба да ти падне софтверски итн...
  на секоја апдејт и менување софтвер се заклучува, што значи пак уше 80 евра ке дадеш...

  неќам да те предомислам, но од преку 150 случаеви само 30 се одлучија за пач анлок.

  затоа што, што и да се случи со ај фонот, преку универзал сим пак ќе си останее анлокед, а за џаилбрејк мојш сам да си прајш.
   
 8. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  да не ме сфатите погрешно:
   
 9. kiko_cair

  kiko_cair Член

  Член од:
  14 сеп 2008
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  kolku e dekodiranje na NOKIA 5320 ? ? ? ?
   
 10. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  najednostavna solucija a mozebi i najeftina e so uni-sim ili tornado-sim.
  kaj mene e 1500 denari, edinstvena negativnost e sto ne se preporacuva da se menuvaat sim kartickite za da ne se osteti dodatokot.

  mozam i preku operator logovi da ja dekodiram, dokolku mi e na support operatorot.
  kazi od koja drzava i koj operator e zaklucena, ke ti dadam info dokolku moze i za koja cena i koe vreme ;)
   

Сподели преку: