Имате мобилен што неможе да се декодира - сите прашања и одговори ќе ги најдете тука!

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од Alfa Mobil Team, 28 мар 2008.

 1. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  80 евра е кај мене декодирање, додека со Уни-Сим опција 30 евра.

  доколку ти е од:
  Франција на оранж заклучен - 1500 денари
  Франција SFR - 2500 денари

  за останатите земји неможам да ти помогнам, исто така можам да ти дадам алтернативна солуција - да го користиш на една сим картичка со универзал сим. Таа алтернатива ќе те чини 1500 денари.
  значи доаѓаш со телефонот кај мене и една сим картичка, после 2 дена си одиш со телефонот од кај мене и таа сим картичка ќе работи перфектно на сажемот, само ќе ги немаш 3г опциите.
   
 2. Bojan_rnr

  Bojan_rnr Член

  Член од:
  30 авг 2008
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  18
  nokia 5610 xpress music

  od prilika kolku cini dekodiranje na nokia 5610 xpress music od amerika kupena itno TNX
   
 3. Samsung

  Samsung *2767*3855#

  Член од:
  27 мар 2008
  Мислења:
  51
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  od koj operator e?
  ako ima moznost preku logovi, bi mozelo da se dekodira...
  vaka standardno dekodiranje, seuste nema za novite BB5ki, se ocekuva vo sekoe vreme da pustat od DK ;)
   
 4. Bojan_rnr

  Bojan_rnr Член

  Член од:
  30 авг 2008
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  18
  nokia 5610

  neznam koj operator e treba da mi stigne od amerika. Ako e od t-mobile treba da se dekodira tuka? izvini ne se razbiram mnogu u temava:respekt:
   
 5. Sead

  Sead Нов член

  Член од:
  2 сеп 2008
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Zdravo na Site imam prasanje do vas site ako moze da mi kazete kade mozam da go dekodiram Momo Design MD-1 kade mozam da go dekodiram i kolku bi me cinelo i dali ke mozam potoa da go koristam toj mob kaj nas vo Makedonija.
  Fala vi odnapred Pozdrav
   
 6. .::SCORPION::.

  .::SCORPION::. Познат Член

  Член од:
  28 јул 2008
  Мислења:
  2.690
  Допаѓања:
  104
  Поени од трофеи:
  93
  Само со уни сим или турбо сим иде тој. Цената е околу 20-30 евра.
   
 7. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  како и да е, ќе може да се користи тука доколку не е 5610b т.е. не сум упознаен со новиве нокии дали имаат и 900мхз фабрички.
  значи, ако до датумот кога ја донесеш искочи преку дк директ анлок не би било појќе од 30/35еура.
  а ако не излезе - 1500 денари ти е торнадо сим ;)
   
 8. GrazZ

  GrazZ Нов член

  Член од:
  9 сеп 2008
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  iphone 3g

  значи iPhone 3G сепак може да се декодира така? и кошта 80 евра како што разбрав? одговорете ми побрзо зш за брзање ми е =) благодарам. поздрав!
   
 9. .::SCORPION::.

  .::SCORPION::. Познат Член

  Член од:
  28 јул 2008
  Мислења:
  2.690
  Допаѓања:
  104
  Поени од трофеи:
  93
  Убаво си прочитал. 80 евра Full unlock by Alfa Mobil
   
 10. Bojan_rnr

  Bojan_rnr Член

  Член од:
  30 авг 2008
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  18
  Me interesira dali nudite garancija za dekodiranjeto ili toa e na nas rizik i za iphone go nosite vo srbija za dekodirate ili tuka go dekodirate????:Ахам:
   

Сподели преку: