Имате мобилен што неможе да се декодира - сите прашања и одговори ќе ги најдете тука!

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од Alfa Mobil Team, 28 мар 2008.

 1. Filipp

  Filipp Член

  Член од:
  28 јун 2008
  Мислења:
  574
  Допаѓања:
  5
  Поени од трофеи:
  18
  pa da ti kaZam telefonot e na tatkomi i do sega nema problem javeno se e super..
  prebaruvav na site forumi i site velat nema resenie za Unlock i da bide free za site kartici..
  edinstveno resenie bese tornado kartica...pa da ti kazam zalno e da dupis kartica poradi integralnoto na tornado karticata...no sepak mu najdovme care i fino izleda....

  pozzz
   
 2. Qualcomm Fucker

  Qualcomm Fucker Нов член

  Член од:
  2 јул 2008
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Можам да го декодирам за 10 евра. Ако ти одговара пиши pm или на skype.

  Може да се декодира, ама зависи од верзијата на софтверот.
   
 3. cacko

  cacko Член

  Член од:
  11 мај 2008
  Мислења:
  199
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  18
  Dekodiranje ili so turbo,uni sim kartica....
   
 4. LrD

  LrD Нов член

  Член од:
  11 авг 2008
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Татко ми пред месец време зеде iPhone 3G од Швајцарија. Сега и јас сум во ch и сакам да пробам да го декодирам iPhonot за мојот македонски број. Е сега ме интересира дали од кога ке го декодирам јас за мојот број, потоа татко ми со неговиот швајцарски пак ке може да го користи? И видов има анлокер овде на форумов за iPhonot 3G, дали работи??
   
 5. .::SCORPION::.

  .::SCORPION::. Познат Член

  Член од:
  28 јул 2008
  Мислења:
  2.690
  Допаѓања:
  104
  Поени од трофеи:
  93
  Unlocker за 3G iphone сеуште нема, но може да го декодираш со новата yes sim картичка или со furious sim. инаку програмот што си го нашол е за jailbreak.
   
 6. LrD

  LrD Нов член

  Член од:
  11 авг 2008
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  А сега не ми е јасно баш. Нов сум во овие работи па ме интересира, Unlocker за што е? нели е тоа декодирање??? И тоа jailbrake за што е?
  Ако може некој да објасни...:А?:
   
 7. .::SCORPION::.

  .::SCORPION::. Познат Член

  Член од:
  28 јул 2008
  Мислења:
  2.690
  Допаѓања:
  104
  Поени од трофеи:
  93
  unlocker ти е програм за декодирање, а jailbrake е нешто слично како декодирањето односно хакнување на софтверот на телефонот. кога му праиш jailbrake на ај фоун, автоматски се копира instaler-от и добиваш голем број на корисни апликации, кои не се инсталирани во телефонот кога си го купил. мислам дека ке разбереш. :happy032:
   
 8. LrD

  LrD Нов член

  Член од:
  11 авг 2008
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Да да, сега ми е појасно :). А сега кажете ми, може ли да се декодира новиот ајфоун или не? Ако има некоја бесплатна програмичка кажете, а ако нема, на сервис колку пари е да се декодира?
  Благодарам однапред...:)
   
 9. macan68

  macan68 Нов член

  Член од:
  18 авг 2008
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  HVALA LEPO:!!!::!!!::!!!:!!
   
 10. simeon

  simeon Нов член

  Член од:
  28 авг 2008
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Imam sagem my w-8, za dekodiranje dali moze.:)
   

Сподели преку: