Имате мобилен што неможе да се декодира - сите прашања и одговори ќе ги најдете тука!

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од Alfa Mobil Team, 28 мар 2008.

 1. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.026
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Нема слот за сим картичка не троши си време залудно,тој тел само во америка можи да се користи на нивна мрежа.

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
 2. DEJANRESEN

  DEJANRESEN Член

  Член од:
  6 окт 2012
  Мислења:
  71
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  8
  Здраво друштво,да прашам,дали може да се избрише ејпл акаунт од ајфон5 без пасворд (го заборавил пасвордот и на мејлот и на ејпл акаунтот) за пријател прашувам...
   
 3. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.280
  Допаѓања:
  705
  Поени од трофеи:
  113
  Може. Има бесплатен број на Епл во Ирска (ме мрзи да барам на Apple.com). Нека ја спреми целата документација (фактура, фискална, гаранција...) пошто све бараат.
   
  На Noc 32 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. DEJANRESEN

  DEJANRESEN Член

  Член од:
  6 окт 2012
  Мислења:
  71
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  8
  image.jpg Ај мала помош кој знае за решение или нема,ајфон 4с од роџерс да се декодира со х сим супериор солушн лте лајт и ова се појавува при активација...
   
 5. viktor4mkd

  viktor4mkd Нов член

  Член од:
  22 окт 2017
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  LG G4
  РОМ/Верзија:
  6.0
  Во кој сервис користат Octoplus или Medusa ?
  Или пак да ми препорачате каде да го однесам телефонот, се работи за LG G4 му направив brick при смена на софтвер и сега не покажува ништо, на компјутер кога ќе се поврзе го дава како qualcomm hs-usb qdloader 9008.
   
  На Zero_Zero_HELP му/ѝ се допаѓа ова.
 6. DEJANRESEN

  DEJANRESEN Член

  Член од:
  6 окт 2012
  Мислења:
  71
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  8
  Здраво,дали знае некој до шо е проблемот,неубо декодирање или шо е 3г не работи иако е вклучено...
  --- Споено дупло мислење, 20 ное 2017 ---
  23805378_10154904368027536_2073486330_n.png Здраво,дали знае некој до шо е проблемот ЗТЕ Авид плус од Америка донесен,неубо декодирање или шо е 3г не работи иако е вклучено...
   
 7. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  На друга фреквенција работи таму, хардвер е тоа не е до декодирање
  пробај со сим од друг оператор, може ќе имаш 3г или 4г
   
  На goran му/ѝ се допаѓа ова.
 8. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.026
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Вип користиш?

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
 9. DEJANRESEN

  DEJANRESEN Член

  Член од:
  6 окт 2012
  Мислења:
  71
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  8
  лајкамобиле
   
 10. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.026
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Па тој оператор ја користи мрежата на Вип што значи тој телефон како што ти кажа торте хардвер е во прашање мислам дека на Телеком ке ти работи 3г види колку за проба дали ке работи.

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
  На DEJANRESEN му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: