Имате мобилен што неможе да се декодира - сите прашања и одговори ќе ги најдете тука!

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од Alfa Mobil Team, 28 мар 2008.

 1. DEJANRESEN

  DEJANRESEN Член

  Член од:
  6 окт 2012
  Мислења:
  71
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  8
  ЗТЕ 2828 (zte avid plus) дали може да се декодира?
   
 2. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Metro PCS ili T-Mobile e? кога ќе ставиш сим картичка ти бара sim network unlock pin?
   
 3. lynx

  lynx Член

  Член од:
  22 сеп 2008
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  Имам Alcatel Pop 4 од Телеком, може ли да се декодира и колку би коштало?
  Инаку пишува баш тоа sim network unlock pin и има 9 обида.
   
 4. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  може околу 400.

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
 5. lynx

  lynx Член

  Член од:
  22 сеп 2008
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  Ај пиши ми во порака дали ти го работиш тоа или имаш некоја препорака каде.
   
 6. zmija1

  zmija1 Нов член

  Член од:
  23 сеп 2012
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  3
  xperia play verzion usa
   
 7. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Модел ајдито позади на маската под батеријата R800 и после која буква иде W?
  --- Споено дупло мислење, 20 јун 2017 ---
  И исто така *#*#7378423#*#* влези во сим лок и види каунтерот уште колку обиди дава за внесување на нцк код.
   
  На zmija1 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. zmija1

  zmija1 Нов член

  Член од:
  23 сеп 2012
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  3
  [​IMG]
  нема отвор за сим картичка запечатене е или е скриен таму кај шо треба има пластика.
   
 9. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Тоа ќе пишев прегеска. Verizon и уште еден оператор не продаваат GSM уреди, туку CDMA уреди, шо (почесто) идат без картичка. Овој уред е директно врзан за Verizon мрежата.
   
  На kirev и goran им се допаѓа ова.
 10. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.026
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Точно така некои телефони на Verizon и Sprint идат без слот за сим картичка,така да тој тел можи да се користи само во USA.

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   

Сподели преку: