Имате мобилен што неможе да се декодира - сите прашања и одговори ќе ги најдете тука!

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од Alfa Mobil Team, 28 мар 2008.

 1. Jajce.so.slanina

  Jajce.so.slanina Нов член

  Член од:
  14 дек 2016
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Не е на блеклиста.
  Зошто да не се исплаќа, за 1300 денари да се одблокира за Вип само.
  Ќе се најде :)
   
 2. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Ако е само на вип, нема да се деблокира, ќе ти стават р сим или х сим :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 3. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Има ли некоја страна за кодови, да се купат за да се отклучи телефонот? Конкретно се работи за СГС4, другарчево сака да си купи код. Или ако има некој да му даде код и да си го плати.

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
 4. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.026
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Ebay


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 5. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  На бокс во било која мобилара.

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   
 6. dobrevskinenad1

  dobrevskinenad1 Член

  Член од:
  2 фев 2017
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  27
  Поени од трофеи:
  18
  Иам Ј5 ама само на т-мобиле работи ми треба за ВИП, Колку се движи декодирање, дали има некој негативен ефект и дали ќе ми важи гаранцијата?

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
 7. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Имаш на бокс и нема да ти важи гаранцијатаз околу 600 денари...

  Имаш со код од т мобиле околу 1000ден, ти важи гаранцијата.

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   
  На dobrevskinenad1 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Напротив, ако има сервисерот Октоплус/зе3икс ниту рут бара ниту некаква софтверска промена, се конектира уредот на сервер и си исчитува кодови.

  Потоа ги внесуваш кодовите и телефонот е отклучен без губење на гаранција.

   
  goran, ivan88, Dzepar и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. DEJANRESEN

  DEJANRESEN Член

  Член од:
  6 окт 2012
  Мислења:
  71
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  8
  Дали можи ЗТЕ Авид плус од УСА (метропцс) донесен да се откодира за мк мрежа и колку кошта?
   
 10. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  з3х не ги отклучува 109% сигурен, порано да, сеа ми дава 'нов' начин со роот, а само анлок ., Ј , и С серии не отклучува.

  Окто немам неможам да коментирам.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   

Сподели преку: