Имате мобилен што неможе да се декодира - сите прашања и одговори ќе ги најдете тука!

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од Alfa Mobil Team, 28 мар 2008.

 1. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  20е, ваљда е поминат догг, пиши на крале.

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 2. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Оди у тмоб ќе ти го отклучат фри.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 3. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Отидено е у т мобиле, рекле дека од нивна страна е отклучен, али пак правел проблеми.

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
 4. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  restore preku itunes samo.

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Доколку не е џеилбрејкуван стави картичка од друг оператор, конектирај го на ајтјунс, па дисконектирај го па пак конектирај го и треба да се активира или барем деактивира па потоа активацијата можеш и без помош на компјутер. Доколку не сака ни така, сетингс, ресет, ерејс и активирај го со друга картичка да не е ти мобајл, ако ти вели сим нот валид - телефонот е заклучен.
   
 6. kizo96

  kizo96 Нов член

  Член од:
  16 ное 2015
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Kupiv od vip Huawei P8 Lite. Spored karakteristikite od gsm bi trebalo da podrzuva dual sim(slotot za microSD da se iskoristi za nano card), ama na ovoj ne raboti. Citav na internet deka najcesto operatorite ja blokiraat ovaa opcija. Dali moze nekoj da mi pomogne? Fala odnapred!
   
 7. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Скоро сум 100% сигурен дека твојит модел е само со една сим картичка.

  Дуал сим верзиите со хибридна фиока каде што на сим 2 може да се користи втора сим картица или сд картица се претежно за Азија/Кина/Индија/Малезија пазар.

  Кај нас вториот слот е САМО за сд картица, нема втот сим читач воопшто ако не се лажам.

  Обично Dual Sim верзиите P8 Lite имаат ознака L04.

  Ако твојот има ознака ALE L21, тогаш е дефинитивно само за една сим картичка.

  Sent from my Redmi 3X using Tapatalk
   
  Последна промена: 21 ное 2016
  На goran му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Jajce.so.slanina

  Jajce.so.slanina Нов член

  Член од:
  14 дек 2016
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Здраво и тука.
  Имам ајфон 5с од англискиот тмобиле, дали може да се одблокира?
  Барав алфа мобил на фб за контакт телефон ама не ми излегува точен линк. Помош.
   
 9. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  AlfaMobil Skopje - 075-421-493
  Фиксен - 02/52 11 745

  http://forum.gsm.mk/threads/Алфа-Мобил-ул-Водњанска-Информации-локација-контакт.5285/

  iButik Skopje - 077-908-080


  https://m.facebook.com/ibutik.mk/


  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
  Bumblebee, goran, Jajce.so.slanina и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  И да помине, не се исплаќа.

  само да не е на блеклиста.

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   

Сподели преку: