Имате мобилен што неможе да се декодира - сите прашања и одговори ќе ги најдете тука!

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од Alfa Mobil Team, 28 мар 2008.

 1. mozoce

  mozoce Нов член

  Член од:
  24 авг 2008
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Ок чим може, колку би коштало ?
   
 2. aleksandar.divitarov

  aleksandar.divitarov ------

  Член од:
  3 јан 2013
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  155
  Поени од трофеи:
  43
  ке си ја изгубиш гаранцијата,јас го имам истиот модел мене ми рекоа од 400-600 и не го одкодирвам
   
 3. mozoce

  mozoce Нов член

  Член од:
  24 авг 2008
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Јебига сеа за гаранција, поклон треба да го дадам :D
   
 4. Hagar

  Hagar Активен Член

  Член од:
  17 мај 2013
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  100
  Поени од трофеи:
  43
  Од тука имам отклучувано, ама тоа беше за други Алкатели (два конкретно), по една фунта и брзо реагира. Конкретно за Идол 3 не видов кај нив, ама побарај по Ebay, и да утнеш, би требало да ти вратат, а и да не ти вратат не е страшно за фунта :)
   
  На goran му/ѝ се допаѓа ова.
 5. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.026
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Oвие се едни oд нaјдoбрите нa ебaу,преку мoждa 30 пaти имaм нaрaчувaнo кoдoви,секoгaш биле oк,секoјa чест.

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
 6. mushovlae

  mushovlae Познат Член

  Член од:
  29 авг 2014
  Мислења:
  203
  Допаѓања:
  473
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Mi4c
  РОМ/Верзија:
  7.2.23 Beta
  Колку кошта да се отклучи самсунг А3 и Ј3 од т-мобиле
   
 7. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Samsung Galaxy Core Prime, кодиран на Т Мобиле од Америка може ли да се декодира и колку кошта?
   
 8. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  ^
  Пиши им ПП на Торте или јави се кај АлфаМобил(на ФБ има бројче) или кај крале ѕврцни за декодирање.
  А може и преку ebay да се нарача код за отклучување и само ставаш сим од МК, го внесуваш анлок кодот и толку.

  Само мислам дека нема да фаќа 3G на VIP.One штом е од T-Mobile USA (мислам само AT&T Samsung од USA фаќаат 3G кај нас)
  Не сум 100% сигурен за Galaxy Core али за SGS3, SGS4 и SGS5 од T-Mobile USA сум сигурен дека не фаќаат 3G на Vip. One кај нас.

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 9. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  По 400 денари.
  --- Споено дупло мислење, 18 авг 2016 ---
  ако помине на бокс 300 ден, само да се видат фрекфенциите.
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 10. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Декодирање на iPhone 4,t mobile колку кошта?

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   

Сподели преку: