Имате мобилен што неможе да се декодира - сите прашања и одговори ќе ги најдете тука!

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од Alfa Mobil Team, 28 мар 2008.

 1. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  значи темава - стрикно само за телефони што неможете да најдете програм за декодирање или пак неможе некој мој колега - сервисер да ви го издекодира.

  поставете прашања, ќе добиете стручен одговор.

   
  На **bypass**, dejan.s1980 и baze007 им се допаѓа ова.
 2. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  еј брат ај кажи ми дали може да декодираш pocket pc t-mobile mda 2
  http://www.gsmarena.com/i_mate_pda2-1185.php
  кажи ми која цена е за декодирање и екран дали може да ми најдеш за ист ваков
  поздрав
   
 3. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  вака ориентационо можам само да ти кажам околу 1500 до 3000 денари би било декодирањето, времетраењето е од 4 до 9 работни дена.

  екран за жал, сега за сега не. бај д веј кој код уствари го бара? ако има фон лок - 10 евра е и на лице место, додека сим локот се чека до 9 дена. :D

  п.с. неможам да ја знам точната цена се додека не го стаам на кабел, не го идентификува телефонот и не ми каже дали бутлоадерот треба да се сече или не.

  до сега не ми дошол ваков телефон за декодирање, т.е. баш овој мда, има дојдена онаа од т-мобајл што ја даваат 40.000 МДА 3 ХТЦ со ГПС што е за неа е 55 евра декодирањето, што немора да значи дека ќе биде иста цена.

  значи за некои треба јас да плаќам да се декодира т.е. преку логови, други треба да ги отварам и да сечам тест поинти итн....
   
 4. Bianconero!

  Bianconero! Нов член

  Член од:
  12 апр 2008
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Momo Design Md-1

  kade bi mozel da go dekodiram ovoj telefon znae li nekoj ?!
   
 5. ViRuS

  ViRuS Активен Член

  Член од:
  1 јан 1970
  Мислења:
  729
  Допаѓања:
  43
  Поени од трофеи:
  28
  Кој телефон:???: :Хитлер:
   
 6. DualCore

  DualCore Познат Член

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  3.748
  Допаѓања:
  35
  Поени од трофеи:
  78
  Momo Design Md-1
   
 7. Bianconero!

  Bianconero! Нов член

  Член од:
  12 апр 2008
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Pa napisav gore , Momo Design MD-1
   
 8. gocebg

  gocebg Нов член

  Член од:
  13 апр 2008
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  imam sony ericcson w950i od anglija i na wodofon kne prima nitu edna druga sim karticki
  dali moze da go dekodiram nekako
   
 9. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  2800 денари, се чека до работни дена.

  може да се декодира, но кај тие модели е друг проблемот што неможат да функционираат кај нас, користат 128к картички, нашата мрежа користи само 32 и 64к картички, кога ќе пристигне 3генерација кај нас ќе се воведеат 3генерација на картички кои беспрекорно ќе функционираат на тој телефон, значи не треба да се чека програма за декодирање, Furios, Infonity и уште неколку боксови го работат, на база елџи-моторола е телефонот - од софтверска гледна точка може се да се прави на тој телефон, знали само неможе да чита такви картички, исто како што е со U900/U890/U310/U300 и уште некои слични модли на овие елџи трета генерација.

  да се надеваме пред нова година дека би можело да донесат и кај нас 3г.

  п.с. неможе ни со пач да се работи момо дизајн.
   
 10. ghostrider

  ghostrider Нов член

  Член од:
  25 апр 2008
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Imam nov LG U310 od italiju e zemen... Kako moze da se dekodira i kude da ga odnesu? Help pls...

  Ili ako saka nekoj moze da mu ga prodam pa neka si ga dekodira sam.
   

Сподели преку: