Имам вифи руте..

Дискусија во форумот 'Дополнителна опрема' започната од bncfc9, 16 окт 2014.

 1. bncfc9

  bncfc9 Нов член

  Член од:
  30 сеп 2014
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  3
  Имам Рутер за интернет и само собата кај што ми е имам 3 црти на мобилен а во другите бидејќи дневна е најблиску имам 1 црта на некој места а во другите соби ич немам зошто неѓа во други соби?
   
 2. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  A да пишеше кoj мoдел на рутер е кojа фирма/бренд
  ,какo ти е сетиран
  Дали зрачи на аутo или на 2.4гхз или на 5.0.гхз
  Дали e b/g или b/g/n/ac .

  Вака самo ,
  имам вифи рутер ...???

  Никoj нема да ти пише пoмoш,пoштo пoима нема какoв мoдел е првo и сoнoвнo.
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.280
  Допаѓања:
  705
  Поени од трофеи:
  113
  Откачена антена? Намалена снагата на зрачење у фирмверот? Каналот е пребукиран? Неисправен рутер?
   
 4. bncfc9

  bncfc9 Нов член

  Член од:
  30 сеп 2014
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  3
  како да знамДали зрачи на аутo или на 2.4гхз или на 5.0.гхз
  Дали e b/g или b/g/n/ac .
   
 5. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.280
  Допаѓања:
  705
  Поени од трофеи:
  113
  Чоече ти не ни кажуеш кој модел е, а ние треба у гравчиња да гледаме за са погодиме
   
 6. bncfc9

  bncfc9 Нов член

  Член од:
  30 сеп 2014
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  3
  Firmware Version:

  3.12.11 Build 120320 Rel.51047n
  Hardware Version:

  WR740N v4 00000000--- надополнето: Oct 16, 2014 11:02 AM ---
  незнам каде да видам TP LINK е
  --- надополнето: Oct 16, 2014 11:11 AM ---
  [​IMG]
  еве во тоа за интернетот што имам
   
 7. jagi-gostivar

  jagi-gostivar Активен Член

  Член од:
  12 сеп 2013
  Мислења:
  156
  Допаѓања:
  28
  Поени од трофеи:
  28
  Телефон:
  IMI Rome X
  РОМ/Верзија:
  Lollipop 5.1
  преку пребарувач ( browser ) внеси IP 192.168.0.1 или 192.168.1.1 или нз со која Ip ти е поврзан а тоа можеш да го видиш преку CMD со ipconfig, па откако ќе "влезеш" во рутерот имаш опции да подесиш што ти треба а ако не тоа барем ќе видиш што марка модел на рутер ти е.
   
 8. bncfc9

  bncfc9 Нов член

  Член од:
  30 сеп 2014
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  3
  TL-WR740N е ова го имам
   
 9. jagi-gostivar

  jagi-gostivar Активен Член

  Член од:
  12 сеп 2013
  Мислења:
  156
  Допаѓања:
  28
  Поени од трофеи:
  28
  Телефон:
  IMI Rome X
  РОМ/Верзија:
  Lollipop 5.1
 10. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Тoлку му е душата на тoj рутер.
  Jас гo кoристам истиoт,тoлку зрачи,тoлку му е jачината,пoгoтoвo акo си вo зграда/куќа сo пoдебели sидoви,тoлку му е нoрмалниoт сигнал,3 црти у дневна 1 црта на тераса,кoа стoиш на 5 метра oд негo без sидoви имаш фул сигнал-нoрмалнo.

  Акo сакаш пojак сигнал купи си рутер сo 3 антени oд 600-9000.денари и ќе имаш пojак сигнал.
  Сo oвoj oд 900.денари тoлку.
  Кoлку пари тoлку музика.
   
  На lekarsva му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: