Забрзајте го сурфањето со firefox

Дискусија во форумот 'Туторијали' започната од vlatko_95, 22 авг 2010.

 1. vlatko_95

  vlatko_95 Punk rocker

  Член од:
  24 мар 2008
  Мислења:
  1.006
  Допаѓања:
  121
  Поени од трофеи:
  63
  За да го направите тоа, во адрес барот напишете “about:config” и притиснете Enter. Најдете ги следните параметри и направете ги следните измени врз нив:

  network.http.pipelining
  со десен клик на неа променете ја вредноста во TRUE
  network.http.proxy.pipelining
  со десен клик на неа променете ја вредноста во TRUE
  network.http.pipelining.maxrequests
  со десен клик на неа променете ја вредноста во “30″
  Со десен клик -> New -> Integer.
  зададете му име nglayout.initialpaint.delay
  и внесете ја вредноста на “0“(нула).
  После тоа рестартирајте го FireFox
   

Сподели преку: