Дознајте го вашиот модел и производител преку IMEI бројот

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од Alfa Mobil Team, 18 ное 2010.

 1. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Можат да го најдат, меѓутоа ти немаш никаков доказ дека е твој телефонот. Имаш кутија, фискална, сметка од шведска, пријава на царина??? Ако не, убаво ти рече Бокуре, прости се од телефонот.
   
 2. Kristijan_12345

  Kristijan_12345 Нов член

  Член од:
  16 јул 2012
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  е немам .. то е то .. фала ви за одговорот батина и нека му е со среќа тој шо го најде .. фала ви уште еднаш !
   

Сподели преку: