Дознајте го вашиот модел и производител преку IMEI бројот

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од Alfa Mobil Team, 18 ное 2010.

 1. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.524
  Допаѓања:
  1.027
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy 10 white
  Не го земав од оператор-тогаш уште мислам немаа добиено. Го земав од Мобеликс
   
 2. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  UK :D
   
  На Kapistec му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.524
  Допаѓања:
  1.027
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy 10 white
  Фала ти
   
 4. ViRuS

  ViRuS Активен Член

  Член од:
  1 јан 1970
  Мислења:
  729
  Допаѓања:
  43
  Поени од трофеи:
  28
  Na *#06# mene mi vadi MEID A000002AA6156 taka da... kaj mi e IMEI-to?

  Sent from my SCH-R880 using Tapatalk 2
   
 5. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  CDMA користиш, тие немаат IMEI.
   
 6. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  абе нели и на ајфонот даваше некои бројки кога ќе откуцаш *#06#...
   
 7. ViRuS

  ViRuS Активен Член

  Член од:
  1 јан 1970
  Мислења:
  729
  Допаѓања:
  43
  Поени од трофеи:
  28
  FUCK! :ЧитаЈ:

  Sent from my SCH-R880 using Tapatalk 2
   
 8. Kristijan_12345

  Kristijan_12345 Нов член

  Член од:
  16 јул 2012
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Здраво брат .. ке те молам да ми одговориш на едно прашање .. значи си купив пред некое време ајфонче три џи од другар кој сеа на брод е .. како и да е моб го загубив пред некое време .. го куцам имеи-от на една др страна за ајфони и ми излегвит дека е купен од Шведска ( срека шо го имав запишано имеи-от) е сеа моето прашање е .. дали да го пријавувам едно друго и колку е точно то шо ми кажвит дека е од шведска .. и дали ке можит да се најт иако е купен од таму .. а имам имеи !
   
 9. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  Прости се и не се замарај со моб. повеќе...
  Зашто тебе ти е изгубен џабе ќе пријавуваш освен ако не ти е украден, а имеито нема врска од кај е доенесен важно да не е краден.
   
  На krale му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Kristijan_12345

  Kristijan_12345 Нов член

  Член од:
  16 јул 2012
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  а брат .. да речам дека ми е украден ? или ми велиш да се простам .. зато шо е купен во странство ?? и точно е она ко ке го пишам имеиот .. шо излегвит дека е од странство ? и извини за спам едно др .. нов сум не ми замерви ке се научам ..

  значи сума сумарум .. пошо е купен од шведска .. тука неможат да го најдат по имеи ?
   

Сподели преку: