Дознајте го вашиот модел и производител преку IMEI бројот

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од Alfa Mobil Team, 18 ное 2010.

 1. Stefan97

  Stefan97 Член

  Член од:
  9 апр 2012
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  [​IMG]
  Dali e dobro..? Iam Samsung Galaxy s2 GT-I9100 ?? [​IMG]

  -Brand-Samsung
  -Model-GT I9000
  -Manufactuer-Samsung Korea
  -Additional info- I9000 Galaxy S
  -Opperating system-Android OS, V 2.1(ECLAIR), upgradebal to 2.3
   
 2. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.751
  Допаѓања:
  2.066
  Поени од трофеи:
  208
  дефинитивно нешто не е во ред со твојот телефон...
   
 3. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Некој му ставил имеи од i9000 Galaxy :pos:
   
 4. Stefan97

  Stefan97 Член

  Член од:
  9 апр 2012
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  kazi so da praam...
  --- надополнето: Apr 20, 2012 9:15 PM ---
  kazi so da praam sea...?? iam garancija...
   
 5. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.751
  Допаѓања:
  2.066
  Поени од трофеи:
  208
  Момак...овие инфор. од каде ти се?

  Sent from my SGH-I9000 using Tapatalk 2
   
 6. Stefan97

  Stefan97 Член

  Член од:
  9 апр 2012
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  pa pisav toa borjot za da mi dade imei i mi dade go vnesov i mi gi dade ovie
   
 7. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.751
  Допаѓања:
  2.066
  Поени од трофеи:
  208
  абе терај...гледаш дека се зезам :)
  не се замарај битно да ти работи телефонот..
   
 8. Stefan97

  Stefan97 Член

  Член од:
  9 апр 2012
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  fala ti.. bas se zaljubiv u telefonov..
  :) :)
   
 9. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.524
  Допаѓања:
  1.027
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy 10 white
  Како може да се дознае за да се направи апдејт преку КИЕС за кој регион е телефонот, односно да не го проверувам стално преку Киес за да видам дали има нов апдејт. Се работи за Галакси С3 XXALE8 (на оваа ознака се фирмвери за повеќе земји) и дали некако можам да дознам од каде е донесен телефонот. Позз
   
 10. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  како од каде е?
  Ти од кој оператор го зема?


  Sent from my iPad using Tapatalk HD
   

Сподели преку: