Дознајте го вашиот модел и производител преку IMEI бројот

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од Alfa Mobil Team, 18 ное 2010.

 1. Publishermkd

  Publishermkd Член

  Член од:
  20 окт 2011
  Мислења:
  56
  Допаѓања:
  71
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  iPhone 7 Plus
  РОМ/Верзија:
  iOS 10.3.2
  Brand: LG
  Model: P500
  Manufacturer: LG ELECTRONICS

  Значи оригинално телефонче иам :)
   
 2. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Никој не рече дека ако ти го погоди моделот, дека мора да ти е оригинал :pos:
   
 3. Publishermkd

  Publishermkd Член

  Член од:
  20 окт 2011
  Мислења:
  56
  Допаѓања:
  71
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  iPhone 7 Plus
  РОМ/Верзија:
  iOS 10.3.2
  Eeee fu*k :) А како па да дознаам дали ми е оригинал? Или не може тоа? :)
   
 4. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Оргинал ти е ... дури кинезине не ни прават копии на елџи
   
  На Publishermkd му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Te зезам де :) па ти озбилно ме сфаќаш. Оригинален ти е сигурно, не се замараат кинезите на кинески телефони копии да праат.
   
  На Publishermkd му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Publishermkd

  Publishermkd Член

  Член од:
  20 окт 2011
  Мислења:
  56
  Допаѓања:
  71
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  iPhone 7 Plus
  РОМ/Верзија:
  iOS 10.3.2
  Хахаха од кај да знам, не се разбирам многу во тие работи :)
   
 7. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Прочитај позади на декларацајата на телефонот од каде е Made in. чисто се сомневам дека не е Кина :)
   
 8. Publishermkd

  Publishermkd Член

  Член од:
  20 окт 2011
  Мислења:
  56
  Допаѓања:
  71
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  iPhone 7 Plus
  РОМ/Верзија:
  iOS 10.3.2
  Телефонот е Made in Korea а батеријата е Made in China :)
   
 9. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Korea's finest (од ред алерт извадок) :) и јас повеќето елќиња ги имам примитено дека се кореа
   
 10. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Screenshot_2.png нека грми :)
   

Сподели преку: