Дознајте го вашиот модел и производител преку IMEI бројот

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од Alfa Mobil Team, 18 ное 2010.

 1. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Toчно, во боксот каде се пишуваат бројки ќе го внесеш серискиот број од телефонот.
  Тој можеш да го добиеш на два начини, со внесување на *#06# доколку телефонот уклучува и е целосно исправен или пак на задната страна од маската под батеријата.
   
  На sweet77772 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. sweet77772

  sweet77772 Нов член

  Член од:
  7 јан 2011
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  super rabota :)))
   
 3. kacunka

  kacunka Нов член

  Член од:
  21 јан 2011
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Да треба таму да напишеш IMEI бројот! Позз
   
 4. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.751
  Допаѓања:
  2.066
  Поени од трофеи:
  208
  дека си нов...а и вајда нема ни да го прочиташ ова...така да, секој кој ќе прочита!

  за пост - ФАЛА или благодарам

  постои копче!! и е сместено под аватарот (сликата) и пишува „Благодарам“ - што означува благодарност за тој кој што ти помогнал. ОК?
   
  На LonelyWarrior му/ѝ се допаѓа ова.
 5. trte-mrte

  trte-mrte Супер Модератор

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  3.319
  Допаѓања:
  533
  Поени од трофеи:
  143
  БилдаШе постои чоекот :)
   
 6. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.751
  Допаѓања:
  2.066
  Поени од трофеи:
  208
  море да бев и јас супер модератор ќе видиш дали ќе имаше 1 глупо мислење на форумов :) хахах се ќе бришев
   
 7. trte-mrte

  trte-mrte Супер Модератор

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  3.319
  Допаѓања:
  533
  Поени од трофеи:
  143
  Да не терам многу офф... ама они се МНОГУ.. наспрема нас малкуте. Се трудиме да се што помалку, ама па и да не го испразниме форумот :D
   
  На GoRRaN му/ѝ се допаѓа ова.
 8. maro

  maro Нов член

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Екстра пост, многу ми помогна :!!!: Фалаа
   
 9. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.751
  Допаѓања:
  2.066
  Поени од трофеи:
  208
  добро, не прочита бар 3 пост-а пред тебе ?:mad::ГлуП:
   
 10. fleka

  fleka Нов член

  Член од:
  17 мар 2011
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1

Сподели преку: