Декодирање

Дискусија во форумот 'Мегамобил' започната од unique5, 24 сеп 2012.

 1. unique5

  unique5 Член

  Член од:
  21 дек 2011
  Мислења:
  175
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  18
  Колку чини декодирање на водафоне смарт 2?
   
 2. coki

  coki Член

  Член од:
  16 авг 2008
  Мислења:
  217
  Допаѓања:
  9
  Поени од трофеи:
  18
  Дали може да се декодира и да се користи на нашите мрежи Самсунг галакси нексус ЛТЕ купен од Америка? Ако може колку кошта.
   
 3. megamobil

  megamobil importer

  Член од:
  10 јул 2008
  Мислења:
  772
  Допаѓања:
  158
  Поени од трофеи:
  43
  This is not a GSM device, it will not work on any GSM network worldwide.
  Што значи не е до декодирањето туку не работи на гсм мрежи
  --- надополнето: Oct 15, 2012 12:12 PM ---
  600 денари
   
 4. Vavo

  Vavo Нов член

  Член од:
  15 сеп 2010
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Ми треба декодирање за Нокиа Asha 302. Колку чини (Скопје)?
   
 5. deckooh

  deckooh Член

  Член од:
  27 мај 2010
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  дали може да се одкодира iphone-4s so baseband 5.0.00 од т-мобиле да ми работи на ONE
   
 6. megamobil

  megamobil importer

  Член од:
  10 јул 2008
  Мислења:
  772
  Допаѓања:
  158
  Поени од трофеи:
  43
  Ako mu e istecen dogovorot moze neverlock da se napravi

  Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2
   
 7. deckooh

  deckooh Член

  Член од:
  27 мај 2010
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  не е истечен договорот.сакам на one да го користам
   
 8. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  ^
  Купи си x-sim/r-sim и користи си го така.
  Перманентно декодирање е скапичко а не се знае дали ќе пројде анлокот пошто е уште на договор.

  Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
   

Сподели преку: