Декодирање iPhone4 само во Мегамобил

Дискусија во форумот 'Мегамобил' започната од megamobil, 2 апр 2011.

 1. megamobil

  megamobil importer

  Член од:
  10 јул 2008
  Мислења:
  772
  Допаѓања:
  158
  Поени од трофеи:
  43
  За неколку дена :!!!:


  Само во МЕГАМОБИЛ


  X-sim


  Оригинален NEC чип,
  Не да ја троши батеријата како останатите копии,
  Процедура за инсталација - не постои :) Plug&Play.


  X-SIM superior solution.jpg
   
 2. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  Само за 4с е ова или ?
   
 3. trte-mrte

  trte-mrte Супер Модератор

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  3.319
  Допаѓања:
  533
  Поени од трофеи:
  143
  Само за 4С е и оваа? И цената... иста ко претходнава? :)
   
 4. megamobil

  megamobil importer

  Член од:
  10 јул 2008
  Мислења:
  772
  Допаѓања:
  158
  Поени од трофеи:
  43
  Побторно само за 4S
  Цената.........значително пониска :)
  Во завршна фаза е тестирањето за iPhone 4, и тоа очекувајте наскоро ;)
   
  На trte-mrte му/ѝ се допаѓа ова.
 5. megamobil

  megamobil importer

  Член од:
  10 јул 2008
  Мислења:
  772
  Допаѓања:
  158
  Поени од трофеи:
  43
 6. ilcheb724bs

  ilcheb724bs Член

  Член од:
  13 фев 2012
  Мислења:
  42
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Преку Мегамобил имаме земено Rebel, сите начини за декодирање ги пробавме, мрежа од Vip ваѓат full, можит да се бираат броеви од 4с-от без проблем, ама речиси скоро секогаш е недостапен, дали можит нешто да помогните или во краен случај да ни ги смените за вакви картички
   
 7. megamobil

  megamobil importer

  Член од:
  10 јул 2008
  Мислења:
  772
  Допаѓања:
  158
  Поени од трофеи:
  43
  Сме имале неколку случаи со таков проблем..Пробај да го активираш 3G и Face Time.Со ова би требало да бидеш достапен кога те бараат.Ако и ова не ти помогне тогаш твојот Iphone нема да проработи со Rebel симот.Во тој сличај ќе пробаме со новите X-sim што ќе ни стигнат за неколку дена.
   
 8. ilcheb724bs

  ilcheb724bs Член

  Член од:
  13 фев 2012
  Мислења:
  42
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Пробавме и со 3G, а Face Time, барем преку Vip не сакат никако да се активират (а и да се активират не е то решение, пошто Facetime-ot значително ќе ја трошит батеријата) ќе видам утре што ќе сториме, ама најверојатно ќе морат да пробаме со тие новите X-Sim, освен ако немате вие некоја друга идеја што друго да пробаме, чудно е тоа што мрежа имат фул, без проблем сегде можит да се вртит, а многу ретко е достапен
   
 9. ilcheb724bs

  ilcheb724bs Член

  Член од:
  13 фев 2012
  Мислења:
  42
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Совет до сите што чекаат декодирање за iPhone 4S, нека заборават на овие Rebel картички, за да заштедат пари, време и нерви:mad: Секоја чест на тие што ги пуштија во промет овие картички, слатки пари си напраја. Баш ме интересират какви ќе бидат овие нови X-Sim што ги најавуваат Мегамобил, макар што слично на Rebel и тие се со сумливо потекло. Најдобро ќе е да се почекаат новите Gevey, ако не друго, барем добри се покажаа со iPhone 4. Се надевам и Мегамобил немат да се налутит за ова што го напишав, затоа што и на нив им е многу јасно колку луѓе се зафркнаа со Rebel-от, се надевам истото немат да се повторит и со новиве картички;)
   
  На Dzole му/ѝ се допаѓа ова.
 10. megamobil

  megamobil importer

  Член од:
  10 јул 2008
  Мислења:
  772
  Допаѓања:
  158
  Поени од трофеи:
  43
  ПРИСТИГНАА ВО МЕГАМОБИЛ :!!!: :!!!:
  X-SIM
  Само во МЕГАМОБИЛ

  Оригинален NEC чип,
  Не да ја троши батеријата како останатите копии,
  Процедура за инсталација - има на МК на нашиот сајт - ЛИНК

  [​IMG]
   

Сподели преку: