Проблем Дали некој Проработел iGO на android 8.0

Дискусија во форумот 'iGO' започната од ViRuS, 5 мар 2019.

 1. ViRuS

  ViRuS Активен Член

  Член од:
  1 јан 1970
  Мислења:
  729
  Допаѓања:
  43
  Поени од трофеи:
  28
  Пробувам неколку уреди на кој што има андроид 8.0 но со никакви резултати при што апликацијата се инсталира ама во позадина се слуша глас дека уредот работи а на екранот има само црна слика и воедно се слуша кликање на екранот.... пробувам со различни SYS фајлови но никако да проработи....
  има некој решение???
   
 2. The Geek Boy

  The Geek Boy Член

  Член од:
  9 авг 2018
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  24
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  Samsung Galaxy J7(6)
  РОМ/Верзија:
  Android 7.0 Nougat
  ти дава проблем со резолуција?
  Кај мене на татко ми телефонот, му дава таков проблем.
   
 3. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.026
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Не работи IGO на 8.0,инсталирај IGO next gen и ке работи.

  Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
   
 4. petar_staff

  petar_staff Активен Член

  Член од:
  2 окт 2012
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  30
  Поени од трофеи:
  28
  Баш сакав да исталирам на шаоми IGO next Gen ама линковите не работат...

  Sent from my Redmi Note 5A Prime using Tapatalk
   
 5. The Geek Boy

  The Geek Boy Член

  Член од:
  9 авг 2018
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  24
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  Samsung Galaxy J7(6)
  РОМ/Верзија:
  Android 7.0 Nougat
  дој пп
   
  На petar_staff му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ViRuS

  ViRuS Активен Член

  Член од:
  1 јан 1970
  Мислења:
  729
  Допаѓања:
  43
  Поени од трофеи:
  28
  Не е поентата во ПП да се реши проблемот.... јавно на форумов пишете за секој од нас да седне и да проба да го реши проблемот
   
  На The Geek Boy и goran им се допаѓа ова.
 7. petar_staff

  petar_staff Активен Член

  Член од:
  2 окт 2012
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  30
  Поени од трофеи:
  28
  Благодарност до @The Geek Boy за линкот што ми го пушти и за мапите :)
  @ViRuS еве линк од каде можеш да ја симнеш апликацијата,на видеото имаш објаснување а долу под видеото имаш линк од каде можеш да ја инсталираш апликацијата ,патем ти постира и мапи од Q4 2018 дали одговараат на оваа навигација?
  The Geek Boy ми даде линк од Q3 2018 ама мислам дека се Q2 2018,ако има потреба ќе постирам овде линк.

  https://gpsmap.us/iGO-Navigation-Android-apk-working-all-resolutions/
   
  Последна промена: 6 мар 2019
 8. stefando

  stefando Член

  Член од:
  14 јул 2019
  Мислења:
  60
  Допаѓања:
  24
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  +359896543322
  РОМ/Верзија:
  Df
  Всички линкове съм ги направил неактивни!
  Ако имате интерес към мои сборки или нужда от помощ,пишете на лично съобщение:)))

  Поздрави,
  stefando
   
  Последна промена: 27 мај 2021

Сподели преку: