Апликација на денот: YouTube, Instagram и Facebook во една апликација

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од MacedonianBoy, 29 јан 2013.

 1. MacedonianBoy

  MacedonianBoy Познат Член

  Член од:
  21 ное 2012
  Мислења:
  2.059
  Допаѓања:
  702
  Поени од трофеи:
  143
  Телефон:
  iPhone 8 Plus
  Ако сакате да бидеме во тек со сите настани и вести, тогаш ви ја препорачуваме Pulse, апликација наменета за читање на вашите омилени области во една одлично средена визуелна околина. Pulse News може да се користи преку компјутер, Android и iOS и можете бесплатно да ја преземете од соодветните маркети на апликации. Апликацијата нуди и зачувување на вестите за подоцнежно читање и синхронизација со Instapaper, Read It Later и Evernote.

  Pulse нуди и можност за префрлување на новости од YouTube, Facebook, Tumblr, Flickr и Instagram, така што од едно место ќе можете да имате увид на сите случување низ сите овие мрежи. Сите текстови кои ги презема Pulse ги прилагодува според својот прегледувач на текстови, па така сите новости можете да ги читате на ист чист и прегледен екран.
  Апликацијата за iOS можете да ја преземете од iTunes, а Android апликацијата е достапна во Google Play.
  [​IMG]
   
  На highlander33 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. AlexM

  AlexM Познат Член

  Член од:
  11 мар 2010
  Мислења:
  1.152
  Допаѓања:
  407
  Поени од трофеи:
  83
  It.com.mk
  Во правила на форумов е задолжително да стои извор на инфо. ако не се лажам

  онтопик pulse е одлична апликација ја користев како rss читач али сека преферирам да користам flipboard многу добра апликација незаменлива
   
 3. highlander33

  highlander33 Активен Член

  Член од:
  3 јун 2012
  Мислења:
  322
  Допаѓања:
  148
  Поени од трофеи:
  43
  ја имам инсталирано веќе недела дена, апликацијата е ок, ама лично јас преферирам flipboard него повеќе го користам

  Sent from my A721 using Tapatalk 2
   
 4. RaymondZes

  RaymondZes Член

  Член од:
  10 мај 2019
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Телефон:
  89185244397

Сподели преку: