Андроид телефон како наменски GPS уред (iGO)

Дискусија во форумот 'iGO' започната од damJANev, 7 мар 2019.

 1. damJANev

  damJANev Член

  Член од:
  26 апр 2011
  Мислења:
  150
  Допаѓања:
  20
  Поени од трофеи:
  18
  Имам еден HTC Desire (оригиналниот од 2010, https://www.gsmarena.com/htc_desire-3077.php) кој би го пренаменил во наменски GPS уред со iGO. Дајте совет за минимален ROM кој би завршил работа и оптимална верзија на iGO Primo за телефон со овие перфроманси? Никакви други функционалности од телефонот не ми се потребни, само да се старта iGO и толку.
   
 2. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Поедноставно е да го рутнеш и со некој експлорер да избришеш се што не ти треба и од системски и од костимизација апликации за да растеретиш меморија. За да инсталираш тврп/цвм на него поточно нешто што не е сток е дури и за мене комплицирано ко бивш хтц девелопер и програмер за HXC Dongle затоа што освен што имаат s-on заштита на бутлоадерот, треба и CID - заштитата да се конвертира во 111111, јас тоа можам да го средам за 20 минути но истовремено постојат и ризици.

  https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=805811
   
  На goran и damJANev им се допаѓа ова.
 3. damJANev

  damJANev Член

  Член од:
  26 апр 2011
  Мислења:
  150
  Допаѓања:
  20
  Поени од трофеи:
  18
  Може и таков пристап. Некој да даде tips'n'tricks за ова.
   
 4. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  На која андроид верзија ти е?
  Ако е 2.x super one click
   
  На damJANev му/ѝ се допаѓа ова.
 5. stefando

  stefando Член

  Член од:
  14 јул 2019
  Мислења:
  60
  Допаѓања:
  24
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  +359896543322
  РОМ/Верзија:
  Df
  Всички линкове съм ги направил неактивни!
  Ако имате интерес към мои сборки или нужда от помощ пишите на лично съобщение:)))

  Поздрави,
  stefando
   

Сподели преку: