Алфа Мобил (ул.Водњанска) - Информации, локација, контакт...

Дискусија во форумот 'Alfa Mobil' започната од Alfa Mobil Team, 30 мај 2009.

 1. jovankrstevski1

  jovankrstevski1 Нов член

  Член од:
  25 авг 2013
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  3
  Јас имам би требало да ти пасува, пиши ми пп
   
 2. ChombeUnited

  ChombeUnited Нов член

  Член од:
  30 јун 2018
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Uc ic chip za iphone 7 plus dali imate, kolku cini popravka ako imate?

  Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
   
 3. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  U2 чип? 3600 денари со монтажа.
  Но ако може да ми ги кажеш аномалиите, затоа што ако брзо празни уредот може да е до тигрисот, ако споро полни има уште 3-4 чипови кои се задолжени за полнењето. Се на се 18 "крупни" делови се виновни за неправилна струја кај ајфоните :)
   
 4. ChombeUnited

  ChombeUnited Нов член

  Член од:
  30 јун 2018
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Tristar U2 Ic chip e 100%

  Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
   
  На Alfa Mobil Team му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  600 мкд е без монтажа, цела серија проверени :) 3600 со монтажа.
   
  На ChombeUnited му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: