Alfa Mobil Team
Последна активност:
2 јун 2021
Член од:
1 фев 2008
Мислења:
17.497
Допаѓања:
2.979
Поени од трофеи:
358
Пол:
Машко
Роденден:
7 јан 1988 (Возраст: 34)
Веб-страница:
Локација:
Silent Hill
Професија:
Servicer for GSM

Сподели преку:

Alfa Mobil Team

Администратор™, Машко, 34, од Silent Hill

Барам Блекбери телефони за тестирање/декодирање, доколку имате заклучен блекбери телефон обратете ми се на 075/421-493 Благодарам Однапред! 11 авг 2011

Последна активност:
2 јун 2021
  1. didy
   didy
   Samsung A3 2016 ispukana (izgrebana) plastikata na displejot, tacot si raboti i telefonot, za zamena imate li i koja e cenata?
   1. Alfa Mobil Team
    Alfa Mobil Team
    5500 денари чини
    27 јун 2017
  2. Alex1986
   Alex1986
   Го имам овој телефон, го рутирав и ставив KDZ Lollipop 5.0.1. Сакав денес да ставам 5.0.2 преку custom recovery, но почна да ми дава грешки ако пробам да бутирам во рековери. ми дава (loading keystore failed status 5). Плус ако сакам да го бутирам во download mode, ми дава "secure booting error".
   А само на пуштање иди право во фастбоот.
   Идеја некоја?
   или колку ке ме чини сервис?
  3. zlatko2525
   zlatko2525
   Друже дали ти можеш да смениш екран со тач на xperia z и ако можеш колку пари и адреса каде се наоѓа твојата работилница
  4. Alfa Mobil Team
   Alfa Mobil Team
   Барам Блекбери телефони за тестирање/декодирање, доколку имате заклучен блекбери телефон обратете ми се на 075/421-493 Благодарам Однапред!
   1. На conspiracy му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Alfa Mobil Team
   Alfa Mobil Team
   Unlocking all mobile phone in few minutes :D
   1. На Sunlover, zlatkos79, asmet и уште 2 други им се допаѓа ова.
   2. guxim
    guxim
    jas imam iphone 6 od one no sakam da go dekodiram za da rabboti i so tmobile dali toa e mozno?
    15 мар 2015
  6. Alfa Mobil Team
  7. Alfa Mobil Team
   Alfa Mobil Team
   СтатусПорака
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За мене

  Пол:
  Машко
  Роденден:
  7 јан 1988 (Возраст: 34)
  Веб-страница:
  http://gsm.mk
  Локација:
  Silent Hill
  Професија:
  Servicer for GSM
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Cyber Terorist who testpointing your brain
  Unlocking, Flashing, Debrending, Cracking...

  Интеракции

  Содржина:
  Facebook:
  AlfaMobil
  ICQ:
  298104057
  Windows Live:
  gsmhacking@live.com
  Skype:
  alfa.mobil
  Yahoo! Messenger:
  bozidar_trpkov@yahoo.com

  Потпис

  [​IMG]