GSM Macedonia

  1. GSM Macedonia

   Најчесто поставувани прашања околу форумот, порталот, support-от и блогот.
   Теми:
   290
   Мислења:
   10.818
   Последно: продвижение и раскрутка сайта maygg, 9 јун 2021 во 02:15
 1. ПОЧИТУВАЈТЕ ГИ ПРАВИЛАТА НА ОДНЕСУВАЊЕ

  Пишувајте строго мислења поврзани со темата во која сакате да пишувате. Дозволен е оф-топик само доколку сакате да го дообјасните мислењето и тоа да го направите со означување дека мислењето е оф-топик. Премногу оф-топик нема да се толерира, дозволен е само во границите на нормала и некако поврзано со темата во која пишувате. Задолжително избегнувајте кавги и секакви меѓусебни препукувања. Исто така строго забрането е „тролање” кое може да резултира со бан без опомена. Најситните кавги и несоодветно однесување ке се санкционираат со бан во траење од 7 дена.
  1. Мобилни телефони и таблети

   Општи дискусии околу мобилните телефони и таблетите. Дискусии за операторите и нивните услуги. Споредби помеѓу модели од различни брендови.
   Теми:
   1.141
   Мислења:
   22.139
  2. Apple

   iPhone, iPod ,iPod Touch, iPad, iTV
   Теми:
   1.292
   Мислења:
   52.887
   Последно: Како да префрлам нотес од андроид Pane-G, 9 јун 2021 во 15:42
  3. HTC

   Smart Phones
   Теми:
   403
   Мислења:
   5.930
   Последно: Hot sexy porn projects, daily updates wallacezr3, 23 апр 2020
  4. LG

   Теми:
   275
   Мислења:
   2.490
   Последно: Schematic LG servicios mcamj, 1 мај 2020
  5. Sony

   Теми:
   145
   Мислења:
   2.305
   Последно: Проблеми со екран на xa2 Pavaroti, 21 мај 2020
  6. Nokia

   Дискусии за сите модели на Nokia, рецензии, туторијали, сервис, помош...
   Теми:
   1.194
   Мислења:
   11.438
  7. Alcatel

   Теми:
   212
   Мислења:
   3.817
   Последно: enjoy new website wallacezr3, 23 апр 2020
  8. Motorola

   Теми:
   133
   Мислења:
   884
   Последно: Schematic motorola servicios mcamj, 1 мај 2020
  9. Mi (Xiaomi)

   Тука може да најдете све за Xiaomi телефоните.
   Теми:
   66
   Мислења:
   7.512
   Последно: Mi 4S & Mi 4C alekjov, 10 јун 2021 во 15:41
  10. Huawei Smart Phones

   Теми:
   80
   Мислења:
   2.882
   Последно: Целосен бекап на телефон MI6, 6 мар 2021
  11. BlackBerry

   Овој дел ги покрива сите BlackBerry модели.
   Теми:
   147
   Мислења:
   1.438
   Последно: Hot new pictures each day wallacezr3, 23 апр 2020
  12. Кинески брендирани телефони и копии

   Дискусии за сите кинеските брендирани телефони (meizu,1+1,elephone,lenovo,zte,doogee) и слично, и за кинеските копии.
   Теми:
   189
   Мислења:
   3.532
  13. Останати брендови

   Сите останати модели кои не припаѓаат на бреновите што се набројани погоре.
   Теми:
   147
   Мислења:
   2.989
   Последно: Schematic XIAOMI servicios mcamj, 1 мај 2020
  14. Дополнителна опрема

   Тука спаѓаат сите додатоци - акцесоари за вашите телефони
   Теми:
   179
   Мислења:
   1.277
   Последно: tool unlock samsung FlanderP, 3 окт 2020
 2. ПОЧИТУВАЈТЕ ГИ ПРАВИЛАТА НА ОДНЕСУВАЊЕ

  Пишувајте строго мислења поврзани со темата во која сакате да пишувате. Дозволен е оф-топик само доколку сакате да го дообјасните мислењето и тоа да го направите со означување дека мислењето е оф-топик. Премногу оф-топик нема да се толерира, дозволен е само во границите на нормала и некако поврзано со темата во која пишувате. Задолжително избегнувајте кавги и секакви меѓусебни препукувања. Исто така строго забрането е „тролање” кое може да резултира со бан без опомена. Најситните кавги и несоодветно однесување ке се санкционираат со бан во траење од 7 дена.
  1. iOS

   Се околу iOS
   Теми:
   719
   Мислења:
   15.725
  2. Android

   Теми:
   780
   Мислења:
   15.827
  3. Windows Phone

   Теми:
   40
   Мислења:
   461
  4. GPS форум

   апликации, мапи и се што е поврзано со GPS уредите и мобилните кои имаат GPS подршка
   Последно: Мапи iGO R3 HERE [Navteq] 2018.Q1 EUROPE stefando, 27 мај 2021
  1. Продавници

   Платено рекламирање!
   Теми:
   186
   Мислења:
   1.991
  2. Мали огласи

   Нови и користени телефони и дополнителна опрема
   Теми:
   3.511
   Мислења:
   23.613
   Последно: za prodaju iPhone 11 Pro Max 64GB cheap111, 3 јун 2021
 3. ПОЧИТУВАЈТЕ ГИ ПРАВИЛАТА НА ОДНЕСУВАЊЕ

  Пишувајте строго мислења поврзани со темата во која сакате да пишувате. Дозволен е оф-топик само доколку сакате да го дообјасните мислењето и тоа да го направите со означување дека мислењето е оф-топик. Премногу оф-топик нема да се толерира, дозволен е само во границите на нормала и некако поврзано со темата во која пишувате. Задолжително избегнувајте кавги и секакви меѓусебни препукувања. Исто така строго забрането е „тролање” кое може да резултира со бан без опомена. Најситните кавги и несоодветно однесување ке се санкционираат со бан во траење од 7 дена.
  1. Хардвер

   Теми:
   374
   Мислења:
   7.462
   Последно: Продавам, Купувам, Менувам Crysiss, 25 ное 2020
  2. Оперативни системи и програми

   Теми:
   573
   Мислења:
   8.605
  3. Електроника

   Шеми и дискусии за секаков вид на електроника.
   Теми:
   189
   Мислења:
   2.216
   Последно: Продавам DvD (NEO) couple9, 25 фев 2021
  4. Download секција

   Теми:
   1.748
   Мислења:
   6.989
  1. Општи дискусии

   Дискусии кои не спаѓаат во другите форуми.
   Теми:
   697
   Мислења:
   13.001
   Последно: Total TV hacer4e, 27 мар 2021
  2. Животен стил

   Здравје, храна и рецепти, дом и семејство, мода и убавина, љубов и секс, животинско катче.
   Теми:
   65
   Мислења:
   1.250
  3. Македонија и свет

   Економија и бизнис, образование, свет, историја.
   Теми:
   95
   Мислења:
   1.616
  4. Забава и култура

   Филм и ТВ, музика, хоби, фотографија, уметност, ноќен живот.
   Теми:
   196
   Мислења:
   4.306
   Последно: The Walking Dead - сезона 5 RaymondZes, 26 ное 2019
  5. Спорт и автомобилизам

   Фудбал, кошарка, тенис, автомобилизам, останати спортови.
   Теми:
   147
   Мислења:
   3.095
  6. Хумор и играчница

   Вицови, сеири, форумџиски игри, асоцијации, игри на зборови...
   Теми:
   278
   Мислења:
   7.042
   Последно: PROFESIONALNE USLUGE angelesacody, 23 апр 2021
  7. Канта

   Recycle Bin
   Теми:
   619
   Мислења:
   3.646
   Последно: Prodavam futrola za galaxy S2 nova Torte Mobile, 3 јул 2017
  1. Off topic теми

   Теми:
   46
   Мислења:
   4.266