Проблем ZTE Grand X in - imei:unknown baseband version:unknown

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од klime7, 12 сеп 2016.

 1. klime7

  klime7 Нов член

  Член од:
  28 јан 2014
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Здраво,
  Имам проблем со Zte grand x in , не препознава сим картици, не можам да го поврзам на wi fi мрежа. Ако има некое решение помагајте.

  Screenshot_1982-01-01-07-01-57.png Screenshot_1982-01-01-07-02-06.png Screenshot_1982-01-01-07-01-35.png
   

Сподели преку: