xperya mini pro hard reset

Дискусија во форумот 'Туторијали и модување' започната од cemak_magnet, 16 јул 2012.

 1. cemak_magnet

  cemak_magnet Активен Член

  Член од:
  9 дек 2011
  Мислења:
  303
  Допаѓања:
  88
  Поени од трофеи:
  28
  Ајде момци помош. Како да му направам Hard Reset на телефонов? Пробав неколку начини и не успеав .
   
 2. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.485
  Допаѓања:
  2.973
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Немаат хард ресет сони ериксоните, ако ти е за pattern code - само со префлешување, ако ти е за нешо друго и можеш да влезеш во менито, имаш во privacy - factory.
   
 3. cemak_magnet

  cemak_magnet Активен Член

  Член од:
  9 дек 2011
  Мислења:
  303
  Допаѓања:
  88
  Поени од трофеи:
  28
  не можа,м да влезам во менито, имал пасворд и го згрешиле 20 пати. Сега не може ни во мени да се влезе. Ќе го флешам.....
   
 4. cemak_magnet

  cemak_magnet Активен Член

  Член од:
  9 дек 2011
  Мислења:
  303
  Допаѓања:
  88
  Поени од трофеи:
  28
  Затворај тема , успешно флешуван со сетоул :!!!:
   

Сподели преку: