Xperia: x10, mini, pro, x8 добиваат нов апдејт. Мултитач за x10 ;)

Дискусија во форумот 'Sony Ericsson Xperia [X10-mini-pro]' започната од DigitalDreamer, 1 фев 2011.

 1. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Превземено од блогот на Сони Ериксон.
   
  На the му/ѝ се допаѓа ова.
 2. the

  the Член

  Член од:
  11 сеп 2010
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Конечно со Мултитач :D
   
 3. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Нели немаше веќе апдејти за x10 ?
   
 4. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Што знам... овој апдејт беше најавен како официјален уште од ноември кога едни девелопери сами си го средиле мултитачот и со тоа докажале дека е возможно ова на х10.
  После многу жалби од корисниците, сони решиле да поработат на случајот.

  Иако е дуалтач и не е целосно функционален, сепак може да послужи.
   
 5. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Ме превари со ова :D
   

Сподели преку: