Xperia M4 Aqua - Telekom.mk

Дискусија во форумот 'Sony' започната од valerygocevski, 1 фев 2016.

 1. valerygocevski

  valerygocevski Активен Член

  Член од:
  30 сеп 2013
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  30
  Поени од трофеи:
  28
  Телефон:
  Sony Xperia M4 Aqua
  Сакам да искуство ако има некој земено M4 Aqua од Telekom да напише искуство
  што како
  која верзија е у телеком
  8 ГБ или 16 ГБ меморија ??
  како е задоволен од него и тк слични работи :D
   
 2. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Има некаква разлика ако е купен од оне или вип? Или приватна мобилара?
   
 3. valerygocevski

  valerygocevski Активен Член

  Член од:
  30 сеп 2013
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  30
  Поени од трофеи:
  28
  Телефон:
  Sony Xperia M4 Aqua
  има
  ако е купен од телеком
  бутлоадер неможе да се отклучи мислам
  а од оне и од вип и од приватна мобилара може да се отклучи.

  а напишав телеком у темата за да има дискусии и околу цената....
   
 4. valerygocevski

  valerygocevski Активен Член

  Член од:
  30 сеп 2013
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  30
  Поени од трофеи:
  28
  Телефон:
  Sony Xperia M4 Aqua
  M4 Aqua веќе го користам три дена ..... земан од телеком..
  До сега сум задоволен од телефонот....
  брз е ....... не кочи..... не сецка........
  верзијата е Е2303 има 8 ГБ меморија ...........


  кој го користи овој телефон немора да е од телеком нека пише искуство .......
   
  На krale му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Како сте задоволни од телефончево?
   
  На BokUre му/ѝ се допаѓа ова.
 6. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  многу е јак :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На milcevmartin и goran им се допаѓа ова.
 7. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Ист ценовен ранг е со п8 лајт. Повеќе го препорачувам Хуавеито.
   
 8. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Епа можев од тие да бирам , колеги имаат и п8 лајт и м4 аква, сониво некако и поубаво и подобро работи, не ми праеше некако мерак хуавеито мн е дебел некако
   
  На DigitalDreamer му/ѝ се допаѓа ова.
 9. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Сонито си има предности со мазност на софтвер. Секогаш ќе ја има таа предност (а и има апдејт на 6ка сега).
  Со 6ката adaptive internal memory на сд е тргнато, ама може да се активира со 2-3 адб команди.
  Единствен проблем му беше тоа, многу малку внатрешна меморија.
   
 10. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  ГО одбрав баш ради андроид 6...


  A што е тоа adaptive internal memory? Неможе на сд карта да се пребацуваат работи или?
   

Сподели преку: