Xperia M2 проблем

Дискусија во форумот 'Sony' започната од acikaa, 10 дек 2015.

 1. acikaa

  acikaa Член

  Член од:
  7 јун 2008
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Iphone 7
  Здраво дечки, откако го апдејтував телефонот во 5.1.1 почна да ми прави проблеми кога ке уклучам мобилен интернет (Mobile Data) знае да изгуби мрежа али па не се појавува постојано, инаку преку Sony PC Companion направив repair phone и пак се појавува проблемот.
   
 2. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Треба да излезе уште еден апдејт за некое време шо ќе ти средат камерата, GPS и мобилниот интернет.
   
  На Dzepar и acikaa им се допаѓа ова.
 3. acikaa

  acikaa Член

  Член од:
  7 јун 2008
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Iphone 7
  Сакаш да кажеш дека познат е проблемот со мобилниот интернет и работат на тоа?
   
 4. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  За камерата и гпс веднаш пишале на форумот, а за мобилниот интернет како што разбрав бил генерален проблем во конкретната верзија на андроид и со апдејтот би требало да се среди. Ако сум грешка, здравје нека има. :)

  http://www.xperiablog.net/2015/11/2...2-update-coming-to-fix-camera-and-gps-issues/

  Sent from my D5803 using Tapatalk
   
  На acikaa и Dzepar им се допаѓа ова.
 5. Dzepar

  Dzepar Познат Член

  Член од:
  14 сеп 2014
  Мислења:
  338
  Допаѓања:
  264
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Sony Xperia M2, Tipo
  А многу веројатно и деодексирањето да го средат. Ќе видиме :)

  Sent from my D2303 using Tapatalk
   
  На DigitalDreamer и acikaa им се допаѓа ова.
 6. acikaa

  acikaa Член

  Член од:
  7 јун 2008
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Iphone 7
  Благодарам на инфото, ќе почекам да видам со следниот апдејт :)
   
 7. ivo1404

  ivo1404 Нов член

  Член од:
  24 јул 2008
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Да се надополнам јас имам проблем со WIFI ако екранот на телефонот е неактивен подолго од 3 мин. се појавува извичник до индикаторот за јачина на WIFI сигналот и морам да го исклучам и повторно вклучам WIFI-то.
  Пробано е на повеќе рутери го прави истиот проблем
   
 8. Dzepar

  Dzepar Познат Член

  Член од:
  14 сеп 2014
  Мислења:
  338
  Допаѓања:
  264
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Sony Xperia M2, Tipo
  Овде имаш фих
  http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=63126736

  A few tips and bug fixing workarounds

  Не ти треба рут за да го исклучиш вифи то да не бара хот спот ;)

  Sent from my D2303 using Tapatalk
   
  На Alfa Mobil Team му/ѝ се допаѓа ова.
 9. acikaa

  acikaa Член

  Член од:
  7 јун 2008
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Iphone 7
  И со последниот апдејт не се среди проблемот, повторно се појавува, дека вака телефонот неможам да го користам секој момент може да бидат недостапен, ме интересира подлежи ли тоа под некаква гаранција?
   
 10. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  Хм, мислам дека основна функција на телефонот е да бараш и да те бараат. Направи си бекап и правац сервис
   

Сподели преку: